Regionalny Fortuna Puchar Polski Jarosław. Faworyci nie zawiedli, dziewięć bramek Wólczanki

KS Wiązownica awans do półfinału Regionalnego Pucharu Polski, zapewniła sobie w Przemyślu pokonując Polonię. Grzegorz Kostka
Ćwierćfinałowa rywalizacja przebiegła bez niespodzianek.

Orzeł drobne problemy miał tylko w pierwszej połowie. Trzecioligowcy z Wiązownicy i Wólki Pełkińskiej sprawę awansu również załatwili bez większych problemów. Ostatni mecz tej rundy między Piastem Tuczempy a Sokołem Sieniawa odbędzie się 15 września. Mecze półfinałowe zaplanowano na jesień tego roku.

Pogoń-Sokół Lubaczów – Orzeł Przeworsk 1:5 (1:1)

Bramki: Ł. Kamień 26 - Bogacz 11, Lech 61, Czyrny 65, 88, Boratyn 71.

Lubaczów: Łakomy (71 Powroźnik) – Hojdak (46 Machczyński), Ł. Kamień, Polucha, Parciak – Tasior (75 K. Kamień), Batycki (60 Gelmuda), Sęga, Serafin – Tworko, Krzemiński. Trener: Zbigniew Kuczyński.

Orzeł: Kurosz (82 Motyka) – Broda, Pikuła, Andreasik, Najsarek – Dec (70 Salwach), Lech, Boratyn, Flis – Bednarz (46 Czyrny), Bogacz (76 Szewczyk). Trener: Grzegorz Sitek.

Sędziował: M. Kogut (Przemyśl). Widzów: 100.

Orzeł rozpoczął dobrze, bo już w 11 minucie po strzale Szymona Bogacza objął prowadzenie. Gospodarze nie zrazili się takim obrotem sprawy i po kilkunastu minutach doprowadzili do wyrównania. W drugiej połowie Orzeł wzmocnił tempo gry i w przeciągu czterech minut zdobył dwie bramki. Zwycięstwo gości przypieczętowali Piotr Boratyn i Dawid Czyrny strzelając kolejne gole.

Łęk Ostrów - Wólczanka Wólka Pełkińska 0:9 (0:4) Michalski , Matofij dwie, Pietluch, Durda dwie, Podstola, M. Olejarka dwie;

Polonia Przemyśl - KS Wiązownica 2:4 (0:2) Stopa 47, Wanat 75 - Staszczak 15, Wydra 45, Rop 50, Buć 86;

Piast Tuczempy - Sokół Sieniawa przeł. na 15.09.