Regionalny Puchar Polski. Orzeł Przeworsk, Sokół Sieniawa, JKS Jarosław grają dalej. Kabaret sędziowski w Przeworsku [ZDJĘCIA]

mił, kostek
Orzeł Przeworsk (czerwone stroje) wyeliminował z Pucharu Polski KS Wiązownica.
Orzeł Przeworsk (czerwone stroje) wyeliminował z Pucharu Polski KS Wiązownica. Grzegorz Kostka
Orzeł Przeworsk, Sokół Sieniawa, JKS Jarosław półfinalistami Pucharu Polski Jarosław. Blisko sprawienia dużej niespodzianki były rezerwy Grunwaldu Rzeszów, które dopiero po karnych przegrały ze Strumykiem Malawa.

JAROSŁAW

Orzeł Przeworsk – KS Wiązownica 2:1 (2:1)

Bramki: Czyrny 24, 37 – A. Gil 11.

Orzeł: Przewrocki – Misiąg, Salwach, Słoma, Kowal – Pigan (84 Gurak), Lech żż cz[87], Gwóźdź, Flis – Bednarz (74 Boratyn cz [83-krytykowanie orzeczeń sędziego]), Czyrny. Trener: Grzegorz Sitek.

Wiązownica: Słysz – Szafar, Fedor, Sokolenko, Telega – A. Gil (74 Florek), Karólak ż, R. Gil (60 Gliniak), Rop (46 Lorenc), Bałanda (84 Hala) - Buć. Trener: Valerij Sokolenko.

Sędziował Szczybyło (Lubaczów). Widzów: 150.

Czwartoligowiec szybko zdobył bramkę i wydawało się, że łatwo wygra w Przeworsku. Nic z tych rzeczy, gospodarze po straconej bramce dość szybko przestawili się na szybsze obroty i po następnych trzydziestu minutach zdobyli dwie bramki. W drugiej połowie miejscowi mogli pokusić się o kolejnego gola, lecz zawiodła ich skuteczność.

Jednak to nie piłkarze byli głównymi aktorami widowiska, lecz sędzia główny spotkania, który w drugiej połowie kompletnie się pogubił. Kilkakrotnie swoimi decyzjami spokojny mecz przerodził w nerwówkę. Ani jedna kartka nie została pokazana za faul. Największe wzburzenie chyba wywołało pokazanie drugiej żółtej kartki Maciejowi Lechowi, za to, że odrzucił z boiska... żółty kartonik zgubiony przez arbitra głównego.

Pozostałe mecze:

Piast Tuczempy – Sokół Sieniawa 0:3 (0:1) Buczek, Skrzypek, Kardyś;

GKS Orły – JKS Jarosław 0:7 (0:3) Krzyczkowski 3, 20, Ptasznik 26, Kopcio 58, Bała 65, Pawlak 88, 90;

Granica Stubno – Wólczanka Wólka Pełkińska przeł. na 24 września.

RZESZÓW - DĘBICA

W środę rozegrano dwa ostatnie spotkania I rundy. Strumyk Malawa przegrywał już 0:2 z rezerwami Grunwaldu Rzeszów, ale zdołał doprowadził do karnych i w nich przechylił szalę na swoją korzyść.

W Rzeszowie Heiro Rzeszów podejmowało faworyzowaną Stal Łańcut, która pewnie wygrała i awansowała do kolejnej rundy.

Heiro Rzeszów - Stal Łańcut 0:4

Strumyk Malawa - Grunwald II Rzeszów 2:2 k. 4:1

STALOWA WOLA

Z rozgrywkami na 1/8 finału pożegnały się rezerwy Siarki Tarnobrzeg, a ich katem okazał się Jakub Siek, autor trzech bramek. Do ćwierćfinału awans wywalczyły również Słowianin Grębów, Sokół Nisko i Pogoń Leżajsk.

San Kłyżów - Siarka II Tarnobrzeg 3:1

Czarni Lipa - Słowianin Grębów 0:2

Bukowa Jastkowice - Sokół Nisko 2:3

Pogoń Leżajsk - Brzyska Wola 4:0