Regionalny Puchar Polski. Stal Stalowa Wola wygrała w finale Regionalnego Pucharu Polski z Siarką Tarnobrzeg po konkursie rzutów karnych!

mtr
KN
W miniony weekend "Stalówka" ograła Siarkę 4:0 w ligowym starciu. W środę obie ekipy znów miały okazję się spotkać, tym razem w finale Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola.

Już w 4. minucie Aleksander Drobot umieścił piłkę w siatce Siarki, jednak arbiter odgwizdał spalonego jednego z zawodników gospodarzy. Po tej akcji goście wprawdzie zaczęli grać uważniej w defensywie, ale to wciąż "Stalówka" dłużej utrzymywała się przy piłce.

W 35. minucie rzut wolny wykonywała Siarka - dośrodkowaną w pole karne futbolówkę wybił Tomasz Wietecha i gospodarze ruszyli z groźnym kontratakiem, który niecelnym uderzeniem zakończył aktywny na placu gry Drobot.

Tuż po zmianie stron "Stalówka" miała bardzo dobrą okazję do objęcia prowadzenia, ale techniczny strzał Tomasza Płonki zakończył się na słupku.

W 62. minucie bohaterem gospodarzy został Tomasz Wietecha, który obronił rzut karny egzekwowany przez Bartosza Sulkowskiego. Po chwili znów było groźnie pod bramką Stali, ale doświadczony golkiper obronił strzał Dawida Bałdygi.

Po 90 minutach było 0:0, więc obie drużyny - bez grania dogrywki - podeszły do konkursu rzutów karnych. Z 11 metrów po stronie Stali pomylili się Wiktoruk i Mroziński, a po stronie Siarki Bałdyga, Gajewski i Bury.

Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 0:0, k. 6:5

Stal: Wietecha ż - Waszkiewicz ż, Khorolskyi ż, Zięba, Sobotka, Drobot (86 Wojtak), Mistrzyk, Wiktoruk ż, Jopek, Mroziński, Płonka (57 El Bouh). Trener Damian Skakuj.

Siarka: Pietryga - Kowalik (89 Bury), Bierzalo, Józefiak, Duda, Sulkowski - Tabor, Rogala, Szołtys (46 Skrzypek), Janeczko (46 Bałdyga) - Gajewski. Trener Sławomir Majak.