Regionalny Totolotek Puchar Polski: Legion Pilzno pokonał Igloopol Dębica i zagra w półfinale podokręgów Dębica/Rzeszów

Legion Pilzno zagra w półfinale Regionalnego Totolotek Pucharu Polski na szczeblu podokręgów Dębica/Rzeszów Artur Bżdżoła
Legion Pilzno awansował do półfinału Regionalnego Totolotek Pucharu Polski na szczeblu podokręgów Dębica/Rzeszów. Drużyna prowadzona przez Romana Gruszeckiego pokonała u siebie Igloopol Dębica 5:2.

W lidze zespoły podzieliły się punktami, tu takie rozwiązanie w grę nie wchodziło. Legion wyszedł na to spotkanie w najmocniejszym zestawieniu, rywal zaś z sześcioma młodzieżowcami w pierwszym składzie. Tak było do przerwy. W tym czasie Damian Wolański dwa razy trafił do siatki rywali. Mógł pokusić się o hat-tricka, ale nie wykorzystał karnego przy stanie po 1. Rozgrzeszył się minutę później, pakując Igloopolowi gola do szatni.

W przerwie nastąpiło sporo zmian. Goście zaczęli wprowadzać bardziej ogranych piłkarzy, a trener Roman Gruszecki postawił na młodzież. Goście musieli gonić wynik, więc powoli budowali swoje akcje, miejscowi zaś postawili na kontrę. W pół godziny Legion wystrzelał przeciwników, a upragnionego hat-tricka skompletował Wolański, omal do tego dorobku nie dopisał jeszcze asysty, ale Seweryn Kędzior nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Pilzno zasłużenie awansowało do półfinału.

Legion Pilzno – Igloopol Dębica 5:2 (2:1)

Bramki: Wolański 35, 45, 75, Barycza 57, Kędzior 79 – Zaskalski 41-karny, P. Nalepka 90.

Legion: Mazur – Nalepka, Florian ŻK, Żuchowicz (62 Kozioł), Wolański, Barycza, Melnyk (46 Kępa), Stypa (46 Manzo), Pęcak, Buras (76 Kędzior), Ziaja (80 Tomasiewicz). Trener Roman Gruszecki.

Igloopol: Kosiński – Cyran, Pyskaty (65 P. Nalepka), Kopala, Rokita (46 Obłoza ŻK), Pierzchała ŻK, Stefanik (46 T. Nalepka), Zaskalski (46 Syguła), Dziewit ŻK, Stańczyk ŻK, Ochab. Trener Bartosz Zołotar.