Regionalny Totolotek Puchar Polski. Wisłok Wiśniowa pokonał Unię Nowa Sarzyna i zagra w finale. Na boisku bywało gorąco [ZDJĘCIA]

Miłosz Bieniaszewski
Wisłok Wiśniowa pokonał Unię Nowa Sarzyna w półfinale Regionalnego Totolotek Pucharu Polski na szczeblu województwa. W finale drużyna Krzysztofa Koraba zagra z Karpatami Krosno.

Wisłok Wiśniowa był faworytem tego spotkania, ale zespół Krzysztofa Koraba musiał uważać, bo Unia Nowa Sarzyna potrafiła wyeliminować choćby Sokoła Nisko.

Goście nie zamierzali jednak pozwolić rywalom na sprawienie kolejnej niespodzianki i zaatakowali od pierwszego gwizdka. Już w pierwszych minutach oko w oko z Marcinem Żurawiem stanęli Maksymilian Maik i Waldemar Złotek, ale na wysokości zadania stanął bramkarz sarzynian.

Miejscowi odpowiedzieli w 19. minucie, kiedy główkował Szymon Grabarz, ale trafił w poprzeczkę. To była najlepsza i na dobrą sprawę jedyna okazja miejscowych w tym meczu.

Cały czas bowiem przeważali gracze Wisłoka i w 24. minucie dopięli swego. Ruslan Kovtok dośrodkował, Jakub Zięba wyskoczył wyżej, niż bramkarz Unii i piłka zatrzepotała w siatce.

Od początku na boisku nie brakowało walki, a spotęgowało się to po przerwie. W końcówce doszło nawet do przepychanek między zawodnikami obu drużyn, ale sytuację udało się opanować.

Wtedy było już 2:0 dla Wisłoka, bo po rzucie wolnym futbolówkę zgrał Jakub Zięba, a w bramce umieścił ją Maksymilian Maik.

Przyjezdni mieli jeszcze kilka szans na gole i mogli wygrać wyżej, ale choćby Krzysztof Orzech nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Tak czy inaczej skończyło się na zasłużonej wygranej Wisłoka Wiśniowa, który w sobotę w Krośnie zagra z miejscowymi Karpatami w meczu finałowym.

Unia Nowa Sarzyna - Wisłok Wiśniowa 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Zięba 24-głową, 0:2 Maik 77.
Unia: Żuraw - Pieróg, Gnidec, Wośko, Błajda ż - Iskra (73 Gałdyś), Grabarz, Grześkiewicz, Jandziński ż, Madej - Łuczak (31 Filip). Trener Stanisław Bednarz.

Wisłok: Bujak - Złamaniec, Zięba, Stanek, Kasperkowicz - Nowak, Kovtok ż, Krok, Orzech ż (88 Peret) - Złotek (90 Boruta), Maik (85 Oliwa). Trener Krzysztof Korab.

Sędziował Wolan (Tarnobrzeg). Widzów 100.