Regions Cup. Podkarpacie ma zaliczkę przed rewanżem [ZDJĘCIA]

Miłosz Bieniaszewski
Drużyna Podkarpackiego ZPN-u (zielone koszulki) pokonała rywali z województwa świętokrzyskiego. Marcin Jastrzębski
Drużyna Podkarpacia pokonała rywali z woj. Świętokrzyskiego w pierwszym meczu półfinałowym Regions Cup. Rewanż 10 maja.

Mecz odbył się w Kolbuszowej i zdecydowanie lepiej zaczęli go goście. Już w 3 minucie wyszli bowiem na prowadzenie, a po kwadransie mieli w zapasie dwie bramki. - Źle weszliśmy w ten mecz i tak naprawdę zaczęliśmy grać dopiero po tym pierwszym kwadransie - przyznaje Adrian Rudawski, kierownik naszej drużyny. Bardzo ważną, bo kontaktową, bramkę szybko zdobył Paweł Hass, a chwilę przed przerwą wyrównał Sebastian Padiasek.

Na drugą odsłonę gospodarze wyszli bardzo zmobilizowani i cały czas atakowali. Dopięli swego, a autorem obu bramek był napastnik Resovii, Bartłomiej Buczek. - Mieliśmy jeszcze mały kryzys w okolicy 70 minuty, ale go przetrzymaliśmy - słyszymy od Adriana Rudawskiego. - Teraz ze spokojem czekamy na rewanż - dodał nasz rozmówca.

Podkarpacki ZPN - Świętokrzyski ZPN 4:2 (2:2)

Bramki: 0:1 Mężyk 3, 0:2 Rzepa 15, 1:2 Hass 19-głową, 2:2 S. Padiasek 42, 3:2 Buczek 62, 4:2 Buczek 87.

Podkarpacki ZPN: Krawczyk - D. Skała, S. Padiasek, Sobol, M. Padiasek - Raba (55 Barszczak), Skiba, M. Skała (85 Fedor), Laskowski (44 Pałys-Rydzik) - Hass (75 Mołdoch), Buczek. Trener Grzegorz Sitek.