NOWINY24
  TO CZYTAJĄ INNI

  Popularne na portalu

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Popularne na portalu

  • Przestępcy seksualni z Podkarpacia. Zdjęcia gwałcicieli i pedofilów z rejestru MS
  • Wypadek na moście w Przemyślu. Samochód prawie spadł do rzeki Wiar
  • W Rzeszowie trwa przedświąteczna spowiedź [DATY, GODZINY]

  Regiopedia.pl już działa! (zdjęcia)

  Regiopedia.pl już działa! (zdjęcia)

  Przemysław Markocki

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Regiopedia opiera się na pomyśle i schemacie znanym z popularnej w Internecie Wikipedii.

  Regiopedia opiera się na pomyśle i schemacie znanym z popularnej w Internecie Wikipedii. ©FOT. DARIUSZ DANEK

  Regiopedia, czyli Encyklopedia Regionów to zbiór informacji o Podkarpaciu, który będzie mógł współtworzyć każdy mieszkaniec regionu.
  Regiopedia opiera się na pomyśle i schemacie znanym z popularnej w Internecie Wikipedii.

  Regiopedia opiera się na pomyśle i schemacie znanym z popularnej w Internecie Wikipedii. ©FOT. DARIUSZ DANEK


  Regiopedia opiera się na pomyśle i schemacie znanym z popularnej w Internecie Wikipedii. Nasza akcja jednak ma wymiar o wiele bardziej lokalny. Dzięki niej zaistnieć będzie mógł każdy mieszkaniec Podkarpacia.

  Na czym to polega

  Wirtualna encyklopedia to ogromna strona internetowa, na której każdy internauta będzie mógł zamieszczać informacje na temat swojego regionu, a także zdjęcia i krótkie filmy. Przedsięwzięcie rusza na przełomie września i października nie tylko na Podkarpaciu, ale także w 9 innych regionach Polski.

  Początkowo do wyboru będziemy mieli 6 podstawowych kategorii wpisów: historia, kultura, ludzie, miejsca, przyroda i wypoczynek. Poszczególny artykuł można oczywiście przydzielić do kilku różnych kategorii, pisać więc można w zasadzie o wszystkim. W przyszłości, w miarę rozwoju Regiopedii, planujemy oczywiście dodać nowe kategorie.

  Encyklopedia ludzi

  Każdy mieszkaniec Podkarpacia może być jej współtwórcą - Regiopedia to encyklopedia ludzi. Pisać można praktycznie o wszystkim - swoim mieście, wsi, okolicznych zabytkach czy ludziach, którzy zapisali się w kartach historii naszego regionu. Wydarzeniach kulturalnych czy ciekawych okazach zwierząt lub roślnin, który znajdują się w okolicy.

  W każdej gminie znajduje się jakiś obiekt historyczny (kapliczka, zabytkowy most czy dawny szyb naftowy) lub przyrodniczy (stara aleja, cudowne źródełko). Zaistnieć mają szansę nawet te najmniejsze miejscowości, w których bardzo często znajdują się piękne, zapomniane miejsca. Wszystkie te informacje, ciekawostki, a także zdjęcia zrobione przez naszych Czytelników znajdą swoje miejsce właśnie w naszej Regiopedii.
  "Lokalni patrioci"

  Dzięki Encyklopedii Regionów każdy może podzielić się ciekawostkami ze swoich okolic. Liczymy także na pomoc "lokalnych patriotów", którzy od lat interesują się losami Podkarpacia.

  Jednym z pierwszych, którzy zaangażowali się w naszą akcję, jest Wiesław Hap, historyk i regionalista z Jasła, który specjalizuje się w historii właśnie tego regionu. Pan Wiesław część swojej niezwykle obszernej wiedzy już nam przekazał, ale zapowiada, że to nie koniec.

  - Mam również mnóstwo informacji na temat wybitnych ludzi z regionu jasielskiego. Chętnie pomogę przy tworzeniu Encyklopedii Regionów - zapewnia.

  Nagrody czekają

  Dla tych najbardziej aktywnych mamy oczywiście nagrody. Raz w tygodniu będziemy spośród użytkowników Regiopedii wybierać najaktywniejszą osobę, która otrzyma od nas upominek i zostanie przedstawiona na łamach Nowin.

  Wraz ze startem Regiopedii ruszymy także z trzema konkursami. Pierwszy będzie dotyczył wszystkich użytkowników, którzy walczyć będą o aparaty cyfrowe, odtwarzacze MP3 i inne upominki. W drugim o cenny sprzęt komputerowy rywalizować będą szkoły.

  Ogłosimy też konkurs dla gmin. Najbardziej zaangażowaną gminę w uzupełnianie naszej encyklopedii nagrodzimy specjalnym dodatkiem w Nowinach. W całości będzie on poświęcony promocji zwycięskiej gminy.

  Zapraszamy!


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo