Regulamin konkursu plastycznego "Sztuka Odkrywców"

Redakcja
Czas trwania konkursu: 16 kwiecień- 8 czerwiec 2013

§ 1.
Cel i tematyka Konkursu

1. Firma Polimedia, Stowarzyszenie EXPLORES zwane dalej "Organizatorem" oraz Media Regionalne Sp. z o.o. wydawca Gazety Codziennej Nowiny oraz właściciel portalu www.nowiny24.pl z siedzibą w Warszawie (00-838) przy ul. Prostej 51, oddział w Rzeszowie przy ul. Unii Lubelskiej 3,
zwane dalej "Partnerem" ogłaszają konkurs plastyczny pod hasłem: "Sztuka Odkrywców", zwany dalej "Konkursem".

2. Celem Konkursu jest propagowanie idei edukacji interaktywnej ukierunkowanej na rozbudzanie chęci zdobywania wiedzy - zwiększanie zainteresowania naukami technicznymi i przyrodniczymi oraz integracji rodzinnej i czynnego spędzania czasu

§ 2.
Uczestnicy Konkursu

1. Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży z terenu województwa podkarpackiego, którzy na życzenie Organizatora przedstawią dokumenty potwierdzające ten fakt. Dokumentami tymi mogą być: legitymacja szkolna lub dowód osobisty prawnego opiekuna uczestnika konkursu. Nieokazanie na życzenie Organizatora odpowiednich dokumentów będzie jednoznaczne z dyskwalifikacją uczestnika i jego pracy z dalszego uczestnictwa w Konkursie.

2. W konkursie plastycznym mogą wziąć udział dzieci, młodzież w wieku od 5 do 15 lat. Uczestnicy konkursu zostaną podzieleni na dwie grupy wiekowe:
I. Dzieci i młodzież w wieku od 5-9 lat
II. Młodzież - 10 - 15 lat,

3. Do konkursu dopuszczone będą prace we wszystkich technikach malarskich, jak np. ołówek, kredka, pastele, farby olejne, wyklejanka itp. w następujących kategoriach tematycznych: kosmos, odkrycia, wynalazki, sławni naukowcy, technologia

4. Prace powinny być przygotowane w formacie A3.

5. Uczestnik konkursu dostarczy pracę malarską stanowiącą ilustrację tematu konkursu wraz z krótkim opisem sytuacji, zdarzenia, obiektu, który przedstawia. Uczestnik sam decyduje o użyciu treści hasła promującego pracę malarską.

6. Jeden uczestnik może zgłosić do Konkursu od 1 pracę plastyczną.

7. Do konkursu mogą zostać zgłoszone jedynie te prace malarskie, które nie zostały uprzednio zgłoszone do innego konkursu. Nadesłanie pracy na konkurs jest jednoznaczne ze złożeniem deklaracji
o powyższym.

8. Udział w Konkursie jest bezpłatny i dobrowolny oraz oznacza akceptację regulaminu.

9. Zgłaszane prace malarskie muszą być własnością autorów.

10. Uczestnicy zgłaszający prace malarskie ponoszą pełną odpowiedzialność za to, że dostarczona praca nie posiada wad prawnych (w szczególności, że jest to dzieło autorskie zgłaszającego), a w razie ich ujawnienia zgłaszający poniesie odpowiedzialność przewidzianą postanowieniami prawa autorskiego
i praw pokrewnych oraz Kodeksu Cywilnego.
§ 3.
Warunki udziału w Konkursie

1. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest dostarczenie pracy plastycznej wraz z dołączonym kuponem zawierającym następujące informacje: imię, nazwisko, wiek, dokładny adres zamieszkania, nr telefonu lub adres e-mail, krótki opis, sytuacji zdarzenia, obiektu, jaki przedstawia praca malarska oraz pisemne podpisane przez rodzice lub opiekunów Oświadczenie - zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z rozstrzygnięciem konkursu malarskiego i wystawą.

2. Prace malarskie bez dołączonego kuponu z wymaganymi informacjami oraz podpisanego Oświadczenia, nie będą brały udziału w konkursie.

3. Każdy z uczestników konkursu dostarczy pracę plastyczną na adres siedziby Partnera konkursu:
Gazeta Codzienna Nowiny,
ul.Kraszewskiego 2
35-016 Rzeszów
z dopiskiem: "Konkurs plastyczny - Sztuka Odkrywców"

4. Prace nadesłane na konkurs nie będą zwracane autorom i przechodzą na własność Organizatora, pozostając do dyspozycji Organizatora.

5. Prace konkursowe będzie można przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 maja 2013 roku (decyduje data stempla pocztowego). Prace złożone po tym terminie (decyduje data stempla pocztowego) nie będą brały udziału w konkursie. Jednocześnie Organizator nie ma obowiązku odesłania ich do uczestnika konkursu (nadawcy).

6. Prace należy dostarczyć na własny koszt na adres Partnera. Za uszkodzenia powstałe podczas transportu Organizator nie będzie ponosił odpowiedzialności.

§ 4.
Kapituła Konkursu

1. Zwycięskie prace wyłoni Kapituła Konkursu.
2. Kapituła Konkursu liczyć będzie 6 osób. W jej skład wejdą po dwie osoby reprezentujące każdego z Organizatorów oraz Partnera.
3. Kapituła Konkursu podejmuje decyzje większością głosów. W przypadku równej liczby głosów o werdykcie decyduje Przewodniczący Kapituły.
4. Zadaniem Kapituły Konkursu będzie wybranie sześciu prac malarskich, po trzy z każdej kategorii wiekowej.
5. Przy ocenie prac malarskich uwzględnia się:
-kryteria merytoryczne (krótki opis sytuacji, zdarzenia, obiektu, jaki przedstawia praca malarska)
-wartość artystyczną
-oryginalność, pomysłowość
-jakość techniczną i poziom estetyczny prac.
6. Kapituła Konkursu zbierze się w siedzibie Partnera w ciągu 5 dni roboczych od dnia, w którym upłynie termin przesyłania prac malarskich

7. Zwycięskie prace zostaną opublikowane na łamach Nowin oraz na portalu nowiny24.pl w serwisie dedykowanym konkursowi w dniu 4 czerwca 2013 roku.

8. Rozdanie nagród odbędzie się 8 czerwca o godz. 13 podczas 4. Interaktywnego Pikniku Wiedzy.
§ 5.
Nagrody

1. Autorom zwycięskich prac malarskich zostaną przyznane nagrody:
Kategoria wiekowa 5- 9 lat
I miejsce: Aparat Fotograficzny Nikon COOLPIX + plecak
II miejsce: Kask rowerowy, książki
III miejsce: Robocik - Discovery Science + Komplet kubków Pogromcy Mitów

Kategoria wiekowa 10-15 lat
I miejsce: Aparat fotograficzny Samsung EX 2F
II miejsce: Plecak na rower , Robocik - Discovery Scence
III miejsce: Robocik - Discovery Science + Komplet kubków Pogromcy Mitów

do każdego z prezentów pakiet drobiazgów - słodyczy, smyczy, itp. -

§ 6
Przetwarzanie i ochrona danych osobowych

1. Firma Polimedia (z siedzibą w Rzeszowie,ul. Pułaskiego 3) oraz Stowarzyszenie Explores (ul. Dębicka 288, Rzeszów) są administratorami bazy danych osobowych. Udostępniane dane są chronione zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (tj. Dz.U. z 2002 roku, nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Udostępniający ma prawo do wglądu, zmiany i usunięcia danych osobowych z bazy Organizatorów konkursu. Udostępnianie danych jest dobrowolne.

2. Dane osobowe uczestników konkursu są przetwarzane przez Organizatora i Partnera wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym dla przeprowadzenia głosowania, to jest w celu identyfikacji uczestnika Konkursu, wydania nagród i ewentualnie publicznego podania imienia, nazwiska i miejscowości zamieszkania osób nagrodzonych, nie dłużej niż przez okres przeprowadzania konkursu i do przedawnienia ewentualnych roszczeń.

3. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Jednakże nie podanie danych osobowych niezbędnych do kontaktu lub weryfikacji osób nagrodzonych w konkursie może prowadzić do odmowy przyznania prawa do nagrody lub odmowy jej wydania.

4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikowania danych osobowych, zdjęć i innych informacji o zwycięzcach konkursu jak również wywiadów z nimi na łamach prasy, radia w Internecie oraz telewizji.

§ 7
Postępowanie reklamacyjne

1. Wszelkie reklamacje dotyczące przebiegu konkursu powinny być sporządzone przez uczestników konkursu na piśmie i przesłane pod adres: Polimedia ul. Pułaskiego 3, 35-011 Rzeszów z dopiskiem na kopercie: "Konkurs plastyczny "Sztuka Odkrywców".

2. Reklamacje można składać przez czas trwania Konkursu, nie później jednak niż w ciągu 7 dni od ostatecznej daty opublikowania wyników na łamach Gazety Codziennej Nowiny.

3. O terminie złożenia reklamacji tj. o wpłynięciu jej do Organizatora, decyduje data stempla pocztowego. Reklamacje, które wpłyną po tym terminie, nie będą rozpatrywane.

4. Do rozstrzygania reklamacji powołana jest Komisja Sprawdzająca. Decyzja Komisji w przedmiocie rozpatrzenia reklamacji jest ostateczna i wiążąca.

5. Komisja rozpatruje prawidłowo złożoną reklamację niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 7 dni od daty otrzymania reklamacji.

6. Zainteresowani zostaną powiadomieni o wyniku rozpatrzenia reklamacji najpóźniej w ciągu 7 dni od daty rozpatrzenia.

7. Nie podlegają rozparzeniu reklamacje nie zawierające danych osoby zgłaszającej oraz opisu powstałego problemu.

§ 8
Postanowienia końcowe

1. Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z pełną akceptacją niniejszego regulaminu.

2. Zasady przeprowadzania konkursu określa wyłącznie niniejszy regulamin. Pełna treść regulaminu dostępna jest w siedzibie Organizatora konkursu oraz na stronie internetowej www.nowiny24.pl/odkrywcy

3.Organizatorowi przysługuje wyłączne prawo do wyłonienia zdobywców nagród w oparciu o zasady określone w niniejszym Regulaminie.

4. Podatek od nagród w konkursie pokrywa zdobywca nagrody, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

5. Deklarując wzięcie udziału w Konkursie, w sposób przewidziany niniejszym regulaminem, uczestnik wyraża zgodę na postanowienia niniejszego regulaminu, w tym na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach realizacji konkursu przez Organizatora i zobowiązuje się do przestrzegania niniejszego regulaminu.

6. Organizator konkursu ma prawo wykluczyć Uczestnika Konkursu w przypadku nie przestrzegania przepisów prawa, dobrych obyczajów, naruszenia niniejszego Regulaminu lub innego naruszenia praw lub interesów Organizatora.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3