Rekordowe biegi

roy
Na czele biegu o puchar "nowin" Edward Sudoł, Wiesław Figurski i Jakub Burghardt. KRZYSZTOF URBAŃSKI
Już po raz 40. odbyły się w Mielcu zawody lekkoatletyczne o Puchar "nowin" im Włodzimierza Krupińskiego. Organizowana przez miejscowy LKS, Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Rzeszowie i naszą redakcję impreza jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Uczestniczyło w niej ponad 200 młodych zawodniczek i zawodników z klubów Polski południowo-wschodniej. Uzyskano kilka wartościowych rezultatów. Szczególne zainteresowanie wzbudziły obydwa biegi główne - 1000 m kobiet i 3000 m mężczyzn. W obu pobite zostały dotychczasowe rekordy.
W biegu kobiet o Puchar im Włodzimierza Krupińskiego walka o pierwszą lokatą toczyła się głównie między trzema zawodniczkami, medalistkami mistrzostw Polski. Ostatecznie wygrała ją Katarzyna Czubska z LKS Mielec -2.46,17, wyprzedzając Monikę Wiśniowską z Victorii Stalowa Wola -2.50.04 i Dorotę Jargieło ze Znicza Biłgoraj 2.50,99. Wynik uzyskany przez K. Czubską jest nowym rekordem Pucharu.- Jest to moje pierwsze pucharowe zwycięstwo - powiedziała K. Czubska. - W ubiegłym roku zajęłam drugą lokatę, przegrywając w Moniką Wiśniowską. Dzisiaj role się odwróciły.
Natomiast w bieg o Puchar "nowin" praktycznie był wewnętrzną sprawą dwóch zawodników miejscowego LKS Jakuba Burghardta i starszego od niego Wiesława Figurskiego. Już od pierwszych metrów, gdy na prowadzeniu w roli zająca wystąpił biegacz AZS WSP Edward Sudoł, który narzucił ostre tempo, widać było, że zawodnikom zależy na ustanowienia nowego rekordu Pucharu i zgarnięciu ustalonej za to premii pieniężnej. Faworytem wydawał się być Wiesław Figurski. Jednak został on pokonany przez swego kolegę klubowego Jakuba Burghardta, który osiągnął rezultat 8.10,53 (dotychczasowy rekord należał do Figurskiego i wynosił - 8.12, 29). Figurski zajął drugą lokatę 8.16,64, a na trzecim miejscu uplasował się Stanisław Ważny (AZS WSP Rzeszów) 8.26,49.
Z okazji 40-lecia Pucharu główni organizatorzy imprezy - LKS Mielec i Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki uhomorowali naszą redakcję okazałym pucharem. Dziękując, liczymy na dalszą współpracę.