Rekordowy XXII Bieg Niepodległości i Zawody Nordic Walking w Krośnie [ZDJĘCIA]

Tomasz Jefimow
Biegacze mieli do pokonania dystans siedmiu kilometrów. Trasa wiodła ulicami Krosna z Rynku na metę usytuowaną na parkingu hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bursaki.Tuż przed rozpoczęciem biegacze i kibice odśpiewali hymn państwowy.Najszybciej (21 min. 31 sek.) trasę pokonał Mykhayło Iverwk. Drugi na mecie zameldował się Dzmitry Hryhoryru (21 min. 58 sek.). Trzeci dobiegł Nazariy Chaplya. ego czas to 22 min. i 16 sek. Wśród kobiet triumfowała Oksana Raita (24 min. 17 sek.), drugie miejsce zajęła Katarzyna Albrycht (24 min. 36 sek.), a trzecie - Viktoriya Dutkevych (26 min. 26 sek.).Pięć minut po biegaczach na trasę wyruszyli uczestnicy V Krośnieńskich Zawodów Nordic Walking. Mieli do pokonania pięciokilometrową trasę ulicami miasta.Najszybszy był Radosław Niepokój (28 min. i 19 sek.), drugie miejsce zajął Jozef Soltes (29 min. 1 sek.) a trzecie Robert Janocha (29 min. 9 sek.).Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Oleksyk (31 min. 33 sek.). Druga na mecie zameldowała się Danuta Gonet (32 min. 36 sek.) trzecia - Bożena Kończewska (32 min. 36 sek.). Tomasz Jefimow
Do ostatniej chwili trwały zapisy do XXII Biegu Niepodległości i Zawodów Nordic Walking w Krośnie. Ostatecznie na starcie stanęło ponad 800 biegaczy i miłośników chodu z kijami.