Remis Pogoni Leżajsk z Igloopolem Dębica

Paweł Boczar
Piłkarze Igloopolu (białe stroje) wywieźli z Leżajska punkt.
Podobnie jak jesienią, po bezbarwnym, wyrównanym spotkaniu, Pogoń podzieliła się punktami z Igloopolem.

W pierwszych trzech kwadransach optyczna przewaga była po stronie gości. Przyjezdni raz po raz groźnie kontrowali i to oni już w drugiej minucie po strzale Pisarka mogli wyjść na prowadzenie lecz zabrakło precyzji.

Po uderzeniach głową Bujniaka oraz Misiąga piłka także nie znajdywała drogi do bramki. W 40. minucie po efektownym strzale z przewrotki piłka o centymetry minęłą poprzeczkę bramki Rauzy i zespół trenera Garleja musiał obejść się smakiem.

Szczęście golkipera miejscowych skończyło się kilka minut po wznowieniu, gdy po dośrodkowaniu z lewego skrzydła fatalnie obliczył lot piłki, a tej po odbiciu od słupka dopadł Pisarek i bez problemu umieścił ją w sieci.

Leżajszczanie przycisnęli biało-niebieskich dopiero w ostatnich minutach. Bohaterem spotkania został Jacek Bujniak, który po paskudnie wyglądającej kontuzji łokcia tylko na chwilę opuścił boisko, a na 6 minut przed końcem doprowadził do wyrównania.

Obszerniejsza relacja z wypowiedziami i notami zawodników w poniedziałkowych Nowinach.
pod foto

POGOŃ LEŻAJSK - IGLOOPOL DĘBICA 1-1 (0-0)

0-1 Pisarek (49-dobitka do pustej bramki), 1-1 Bujniak (84-głową, dobitka strzału Kędzierskiego).

POGOŃ: Rauza - Krawczyk, S. Padiasek, Rogala, Krasowski (46. Herdyna) - K. Padiasek, Warzocha, Błotni, Bujniak - Szmuc (79. Kaszowski), Misiąg (76. Kędzierski)

IGLOOPOL: Flasza - Siwula, Socha, Sujdak, Chmiel (86. Brzostowski) - Ferenc (28. Chmura), Saletnik (46. Długosz), Micek, Machnik - Pisarek, Janasiewicz

SĘDZIOWALI Remigiusz Bieda - oraz Bartosz Bart i Sławomir Leja (Rzeszów) ŻÓŁTE KARTKI: Ferenc, Machnik, Pisarek. WIDZÓW: 200.