Reprezentacja Polski U14 pewnie pokonała Ukrainę na "Izo-Arenie" w Boguchwale. Większość bramek padła po przerwie

Polacy wbili Ukraińcom aż 5 goli
Polacy wbili Ukraińcom aż 5 goli Michał Czajka
Polacy nie mieli litości w towarzyskim spotkaniu z Ukrainą. Reprezentacja U14 wygrała w Boguchwale aż 5:0.

Oba zespoły rozpoczęły mecz dosyć nieśmiało. Ani Polacy, ani Ukraińcy nie potrafili sobie stworzyć sytuacji w pierwszych 15 minutach. Gra toczyła się głównie w środku pola, a pojedyncze próby zagrań po pola karne były albo wyłapywane przez bramkarzy, albo wychodziły poza linię końcową. Jednak w 18. minucie odważnie za piłką poszedł Karol Borys wykorzystał niezdecydowanie bramkarza gości przy wybijaniu piłki, zabrał mu ją i strzelił do pustej bramki. Zaraz potem Ukraińcy próbowali skonstruować jakąś dobrą akcję, ale czujnie grała nasza defensywa. Kilka razy goście oddali strzał na bramkę Matysa, ale poważnego zagrożenia nie stworzyli.

W drugiej części gry polscy piłkarze czuli się już znacznie pewniej w poczynaniach ofensywnych, a nasz bramkarz był praktycznie bezrobotny. Rozpoczął w 40 minucie Oskar Tomczyk, który podwyższył na 2:0. Ledwie opadła radość po drugim golu dla Polaków, a gola na 3:0 zdobył Sitek. Wydawało się, że każdy gol wręcz napędza naszą drużynę, bo 4 minuty później na 4:0 podwyższył ponownie Tomczyk, ale tym razem sędzina uznała, że nasz reprezentant był na spalonym. Nie zniechęciło to jednak naszego młodego zawodnika, który wpisał się na listę strzelców jeszcze dwukrotnie.

Polska nie miała problemów z pokonaniem Ukrainy. Nasi zawodnicy wygrali w Boguchwale 5:0 (1:0). [RELACJA Z MECZU]

Polska reprezentacja U14 nie dała szans rówieśnikom z Ukrain...

Polska - Ukraina 5:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Borys 18; 2:0 Tomczyk 40; 3:0 Sitek 44; 4:0 Tomczyk 55; 5:0 Tomczyk 59.

Polska: Matys (36 Mędrala) - Olejnik, Sobek (36 Gurgul), Tudruj, Kuchta (36 Brud), Skowroński (36 Droździk), Borys (36, Pieniądz), Skoczylas (36 Nowak), Kosiba (36 Borkowski), Obara (36 Sitek), Stachowicz (36 Tomczyk). Trener Bartłomiej Zalewski.

Ukraina: Pawłow - Nikohosian, Uzun, Łozowśkyj, Dymytrijew, Nowyćkyj, Haża, Jewczew, Babachanow, Łebid, Bojko ż. Grali także: Topałow - Tretjakow, Kuźmenko, Czeprakow, Fłorow, Matiaszow, Trofymenko, Russiew, Warsan. Trener Oleksandr Yermakov.

Sędziowała Wosiewicz (Polska). Widzów ok. 600.