Reprezentacje Podkarpackiego ZPN wywalczyły przepustkę do finałów Mistrzostw Polski

bell, mat. pras.
Obie reprezentacje Podkarpackiego ZPN zagrają w finałach MP
Obie reprezentacje Podkarpackiego ZPN zagrają w finałach MP Mat. pras.
Podkarpacie kolejny raz udowodniło, że ma zdolną młodzież. Obie reprezentacje Podkarpackiego ZPN, biorące udział w zmaganiach makroregionalnych, wywalczyły przepustkę do finałów Mistrzostw Polski. W zaplanowanych na przełom czerwca i lipca finałach, zmierzy się osiem reprezentacji związków wojewódzkich (po dwie z każdego makroregionu), w każdej kategorii wiekowej.

Podkarpacki ZPN świętuje awans do finałów Mistrzostw Polski: w rocznikach 2008 – trenerzy Paweł Młynarczyk i Wojciech Kogut oraz 2007 – trenerzy Krzysztof Hus i Dariusz Szady. Chłopcy z Podkarpacia wykorzystali możliwości w 100 - procentach, bowiem Małopolski ZPN i Śląski ZPN wywalczyły awans tylko w jednym roczniku. Sukces smakuje tym bardziej, że został osiągnięty po wyjazdowych zwycięstwach nad reprezentacjami Śląska w Lublińcu, na oczach przedstawicieli Zarządu Śląskiego ZPN.

Jako pierwsi do rywalizacji stanęli podopieczni Pawła Młynarczyka. Pierwsza połowa meczu mimo wielu dogodnych sytuacji podbramkowych drużyny z Podkarpacia zakończyła się bezbramkowym remisem. W 56. minucie pierwszą bramkę dla naszego zespołu zdobył Jakub Koszuliński, niestety 4 minuty później gospodarze doprowadzili do remisu. Bramkę na wagę trzech punktów oraz awansu do finałów Mistrzostw Polski w 78. minucie ponownie zdobył Jakub Koszuliński po podaniu Oskara Nerca.

U-13

Śląski ZPN - Podkarpacki ZPN 1:2

Skład: Kogut , Sondej, Blejwas (k), Prajsnar, Małek, Leniart, Dydak, Koszuliński, Kaczówka.
Zmiennicyy: Kowalski, Stolarski, Rzemiński, Delikat, Mazgaj, Zawół, Nerc, Kędziora.

Bezpośrednio po zakończeniu rywalizacji młodszych piłkarzy, piąty mecz w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski rozgrywała starsza reprezentacja U-14. W poprzednich czterech spotkaniach zespół Podkarpackiego ZPN zgromadził 9 punktów, wygrywając dwukrotnie z reprezentacją Opolskiego ZPN i raz z Małopolskim ZPN. Nasi W tej edycji eliminacji drużyna z Podkarpackiego ZPN przegrała tylko raz - pierwszej rundzie z reprezentacją Śląskiego ZPN. Rewanż w Lublińcu okazał się szczęśliwy. Już w pierwszej połowie po strzałach Kacpra Gołdy i Kacpra Wołowca nasz zespół prowadził 2-0. Przed przerwą strzałem z rzutu karnego wynik meczu ustalił Denis Matyśkiewicz. Zwycięstwo to dało awans do finałów MP, mimo, że do rozegrania została jeszcze jedna kolejka, w której zawodnicy z Podkarpacia zmierzą się z reprezentacją Małopolskiego ZPN.

- Bardzo cieszę się z postawy chłopców, szczególnie z ich ambicji i determinacji. Reprezentacja Śląskiego ZPN zarówno pod względem indywidualnym jak i zespołowym prezentuje najwyższy poziom w kraju, tym bardziej cieszy, że potrafiliśmy skutecznie się bronić i jednocześnie w zorganizowany sposób zagrażać przeciwnikowi w szybkim i pozycyjnym ataku. To efekt wielu dni treningów podczas wspólnych zgrupowań – podsumował zmagania trener Krzysztof Hus.