Rzeszowska Spółdzielnia Mleczarska Resmlecz 1 lipca może stać się filią Mlekovity, największej firmy tej branży w kraju.

- Rozmowy trwają. Ze strony Mlekovity zostały już podjęte wszystkie uchwały niezbędne do połączenia z Resmleczem. Jeśli walne zgromadzenie naszej spółdzielni też podejmie taką uchwałę, to droga do połączenia stanie otworem - wyjaśnia Antoni Kogut, prezes Resmleczu w Trzebownisku, k. Rzeszowa.

Zwiększą zatrudnienie…

Jaki jest powód tej fuzji? Zmniejszająca się liczba dostawców z regionu i spadek ilości mleka do przerobu. - Dzięki połączeniu będziemy mieli zagwarantowany surowiec do produkcji, nastąpi ożywienie produkcji, zwiększy się też asortyment wyrobów. Lepiej też będziemy mogli wykorzystać posiadany potencjał produkcyjny. Co najważniejsze dla pracowników, utrzymamy dotychczasowe zatrudnienie, a może nawet zwiększymy - tłumaczy prezes.

Produkty się nie zmienią

Połączenie z Mlekovitą nie nastąpi jednak z dnia na dzień. Walne zgromadzenie „Resmleczu” zaplanowano na koniec maja. Nowa firma może zacząć funkcjonować od 1 lipca 2012 r.

Czy połączenie oznacza, że ze sklepów zniknie ceniony przez klientów serek ziarnisty, kefir, śmietana, mleko w proszku, masło itp. sygnowane symbolem spółdzielni z Trzebowniska?

- Od 1 lipca zmieni się nasza nazwa na Spółdzielnię Mleczarską Mlekovita Oddział w Trzebownisku. Zapewniam klientów, że marki naszych najlepszych produktów zostaną utrzymane, podobnie jak zaopatrzenie sklepów w produkty mleczarskie z Trzebowniska - dodaje prezes Kogut.

 

Ramka

Rzeszowska Spółdzielnia Mleczarska RESMLECZ w Trzebownisku k. Rzeszowa
powstała w 1906 r. i jest największą mleczarnią nie tylko na Podkarpaciu, ale i w całej południowej Polsce.

 

MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem to największa mleczarska grupa w Polsce i lider w tej branży. To firma ze 100-procentowym kapitałem polskim.