Resovia jest trzecia!

m.b.
Rzeszowianie byli lepsi od Gwardii w każdym elemencie. Tego ataku Wojciecha Gradowskiego nie potrafiło zatrzymać trzech wrocławian. JANUSZ WÓJTOWICZ
Rzeszowianie chwilami grali koncertowo, pokonali za trzy punkty Gwardię Wrocław i stawiają sobie następne ambitne cele.

- Jest szansa, aby coś w tej lidze znaczyć - uśmiecha się Jan Such, trener siatkarzy Resovii. Resoviacy wygrali do zera z Gwardią Wrocław i zajmują trzecie miejsce w ekstraklasie. Chcą dalej zwyciężać!

W piątek rzeszowianie zmierzą się w Radomiu z Jadarem.

To był koncert

Wrocławianie ostrzyli sobie apetyty na pokonanie naszej drużyny. Tymczasem już na "dobry wieczór" przekonali się, że trzeba będzie się obejść smakiem. W pierwszym secie rzeszowska orkiestra zafundowała gospodarzom siatkarski koncert. Goście przyjmowali każdą zagrywkę rywala i bezlitośnie go punktowali ze skrzydeł i ze środka. Jacek Grabowski, trener Gwardii nie spodziewał się takiego obrotu sprawy i kiedy zbyt energicznie pokazywał na rzekomy błąd przy zagrywce naszego zawodnika, dostał żółtą kartę.

6 minut słabszej gry

W drugiej partii na parkiecie także brylowali zawodnicy z Rzeszowa. Kiedy na tablicy widniał wynik 20:13 na ich korzyść i na zagrywkę wszedł Martin Sopko, coś się w rzeszowskiej kapeli nagle zacięło.

Słowak mocnymi serwami zrobił swoje, a i wrocławskiemu blokowi udało się dwukrotnie zatrzymać rozpędzonego Tomasza Józefackiego. Po asie Karola Sramka Gwardia miała pierwszą piłkę setową (24:23). Drugą po ataku Bartosza Janeczka (25:24). Resoviacy wyszli z opresji obronną ręką.

W trzecie odsłonie na finiszu znów było trochę nerwów, ale znów górą byli rzeszowianie. To były nerwy trochę na własne życzenia. - Mieliśmy dwa razy po 3 minuty słabszej gry, kiedy straciliśmy wiele punktów - przyznał Such. - Gdyby nie one, to wygralibyśmy te sety do 15.

Sukces w hali "Orbita" oklaskiwała grupa fanów naszego zespołu.