Resovia przegrała z Lube Banca Macerata. W trzech setach

pmarkocki
Rzeszowski zespół jest w trudnej sytuacji przed rewanżem.
Rzeszowski zespół jest w trudnej sytuacji przed rewanżem. Krzysztof Łokaj
Siatkarze Asseco Resovii przegrali z Lube Banca Macerata 0:3 w zakończonym przed chwilą meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Gracze Andrzeja Kowala weszli w mecz znakomicie - od prowadzenia 4:0. W pierwszym secie długo mieli przewagę, która momentami sięgała czterech punktów (15:11).

Włosi na prowadzenie wyszli dopiero w końcówce (23:22), ale do końca już go nie oddali.

Drugi set miał podobny przebieg - siatkarze Asseco Resovii prowadzili przez większość czasu - nawet i czterema punktami (17:13). Lube Banca Macerata doprowadziła do wyrównania, ale to my pierwsi mieliśmy piłkę setową (24:23) - pomylił się jednak Kovacević, a sprawę załatwił świetnie dysponowany Zajcew.

Pierwsze dwa sety Asseco Resovia przegrała w zasadzie na własne życzenie, przez błędy w końcówkach.

W trzecim secie już tak dobrze nie było - rzeszowianie wyraźnie opadli z sił i to oni musieli gonić. Niestety Bezskutecznie. W końcówce Włosi przycisnęli i ostatecznie zwyciężyli do 19.

Bardzo ciężko będzie wygrać rewanż we Włoszech (za tydzień w środę).

Zapis relacji live: Asseco Resovia - Lube Banca Marche Macerata na żywo

Asseco Resovia - Lube Banca Marche Macerata 0:3 (23:25, 24:26, 19:25)

Resovia: Lotman, Grzyb, Nowakowski, Tichacek, Schops, Kovacević, Ignaczak (libero) oraz Perłowski, Kosok, Achrem, Dobrowolski

Macerata: Zajcew, Parodi, Stankovic, Travica, Koy, Podrascanin, Henno (libero) oraz Pajenk, Starovic, Monopoli