Resovia rozgromiła Polonię. Wyniki sparingów na Podkarpaciu

luci, mił, mawa, mj, kostek
Resovia (jasne stroje) efektownie rozprawiła się z Polonią Przemyśl. Nz. Michał Ogrodnik, który być może zostanie w drużynie pasiaków.
Resovia (jasne stroje) efektownie rozprawiła się z Polonią Przemyśl. Nz. Michał Ogrodnik, który być może zostanie w drużynie pasiaków. KRZYSZTOF KAPICA
Resovia rozbiła Polonię Przemyśl 6-0, JKS Jarosław zremisował z Izolatorem Boguchwała, a Karpaty Krosno nie dały rady młodzieży z Ruchu Chorzów. Oto wyniki najciekawszych piłkarskich meczów towarzyskich drużyn III i IV ligi z Podkarpacia.

RESOVIA - POLONIA PRZEMYŚL 6-0 (2-0)
BRAMKI: Dziedzic (17), Brągiel (18), Ogrodnik (55-karny), Słaby 2 (80, 83), Domoń (84-karny).
W Resovii nie zagra już Sebastian Hajduk. Napastnik nie porozumiał się z działaczami klubu odnośnie nowego kontraktu. Zagrał za to Michał Ogrodnik, ale o tym, czy zostanie czy odejdzie do Puszczy Niepołomice zdecyduje najbliższy tydzień. Podobny czas na przydatność do gry dostał testowany w Rzeszowie od kilkunastu dni boczny pomocnik. Trener gości Robert Różański nie ukrywał co myśli o swoich zawodnikach i głośno wyrażał swoje niezadowolenie. Przemyślanie na tle rywala wypadli blado. - Wynik mówi wszystko, Resovia nas zdominowała od początku, jest na innym etapie przygotowań. My jesteśmy po tygodniu ciężkiej pracy, dlatego odbiegaliśmy szybkością i świeżością - mówił trener. Polonia testowała dwóch nowych zawodników. - Nawet nie ma sensu pisać o tym, kto to był, bo już im podziękowaliśmy. Nadal szukamy zawodników do gry, bo zwyczajnie brakuje nam ludzi - dodawał Różański.

RUCH CHORZÓW (CLJ) - KARPATY KROSNO 3-0 (1-0)
BRAMKI: Węgrzyn (12), Jaroch (52), Otręba (90).
- Juniorzy z Chorzowa dopiero przyjechali na obóz do Dębicy, my kończyliśmy dochodzeniówkę i było widać zmęczenie - mówił trener Karpat Szymon Szydełko. - Co by jednak nie mówić - słabo wyglądaliśmy, ale nagrywaliśmy pojedynek i będziemy wyciągać wnioski. W tym tygodniu zdecyduje się, czy w Krośnie pozostaną testowani Paweł Kowalczyk (poprzednio bez klubu), Tomasz Kasperkowicz (Florian Rymanów Zdrój), Karol Dobrzański (Partyzant Targowiska) i Jacek Koncewicz (Przełęcz Dukla). Karpaty wciąż szukają napastnika.

JKS JAROSŁAW - IZOLATOR BOGUCHWAŁA 1-1 (0-1)
BRAMKI: Raba - Karwat.
Mecz czołowego trzecioligowca z beniaminkiem zakończył się remisem. Jarosławianie mogli nawet pokusić się o wygraną, ale dogodnych okazji nie wykorzystali pozyskany latem Arkadiusz Gosa i Bartłomiej Raba. Przed przerwą lepsze wrażenie sprawiali jednak podopieczni Jakuba Słomskiego więc remis wydaje się być wynikiem sprawiedliwym.

STAL SANOK - ISKRA JAWORNIK POLSKI 6-1 (4-1)
BRAMKI: Szałamaj 3 (5, 10, 30), Ząbkiewicz (13), Poliniewicz (84), Wójcik (86-karny) - Puzio (27).
W Stali zagrał Marek Węgrzyn i wiele wskazuje na to, że ten doświadczony zawodnik da się namówić na występy w sanockim zespole. Na pewno byłoby to duże wzmocnienie już osłabionej drużyny Ryszarda Federkiewicza.

ORZEŁ PRZEWORSK - WISŁOK WIŚNIOWA 2-1 (0-0)
Bramki: Rzeźnik, zawodnik testowany - Złotek
Orzeł znów testował kilku zawodników, praktycznie w każdej formacji, a jeden z nich nawet zdobył bramkę strzałem przewrotką. Na konkrety musimy poczekać jeszcze kilka dni. Trener Matuła dał pograć też kilku juniorom.

SOKÓŁ SIENIAWA - DYNOVIA 3-2 (1-0)
BRAMKI: Adamczyk, Wilusz, Wróbel - Goleś 2
Sokół pokonał kolejnego rywala w meczach kontrolnych, a trener Grzegorz Łuczyk ciągle poszukuje młodzieżowca. Dynovia z kolei w ostatnich dniach pozyskała ze Strumyka Malawa bramkarza Krystiana Miguta.

WISŁOKA DĘBICA - SOKÓŁ NISKO 5-0 (3-0)
BRAMKI: Juszkiewicz 3, Oślizło, Barycza.
Koniec kłopotów Wisłoki z obsadą bramki. Działacze dębiczan doszli do porozumienia z Siarką Tarnobrzeg i Łukasz Ćwiczak zostanie wypożyczony do biało-zielonych na pół roku. Przeciwko Sokołowi testowany był także inny golkiper Kamil Tomczyszyn (ostatnio Stal Rzeszów). - Z jego usług zrezygnowałem - mówi Mirosław Kalita, trener Wisłoki. - Nikogo więcej nowego już nie będzie. Kadra jest zamknięta - dodał.

WISŁOKA II DĘBICA - CZARNI JASŁO 3-3 (1-3)
BRAMKI: Mulica, Handame, Mazur - Kulig, Świątkowski, Setlak.
- Graliśmy na sztucznej murawie, co przy takim upale było dużym wyzwaniem. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji, a skończyło tylko na odparzeniach - mówi Jacek Klisiewicz, trener Czarnych, który w tym meczu miał do dyspozycji 15 zawodników. Wiele wskazuje na to, że w jasielskim zespole zostanie Tomasz Dziobek. Będą również prowadzone rozmowy z Dariuszem Bernackim, kiedy ten wróci z urlopu. Na dniach sfinalizowana natomiast powinna zostać umowa z Krzysztofem Szydło z Dębowczanki Dębowiec.

PIAST TUCZEMPY - LECHIA SĘDZISZÓW 1-3 (1-2)
BRAMKI: Tyrawski - Bizoń 2, Wójtowicz.
Po raz pierwszy latem w sparingu Piasta zagrał bramkarz Maciej Nalepa. Od porażki swojej drużyny jednak nie uchronił. - Świetnie spisywał się w bramce jego vis a vis. Przez ostatni tydzień ciężko pracowaliśmy i brakowało nam trochę świeżości - mówi Marek Strawa, trener "piastunek". - Kadrę już mam zamkniętą i teraz czeka nas tylko szlifowanie formy - dodał. Do Lechii po rocznej przerwie na grę w Rzemieślniku Pilzno wraca Łukasz Doroba. Prawdziwym hitem może być jednak pozyskanie Tomasza Pietrasiewicza, który występował w Crasnovii i był czołowym strzelcem IV ligi.

WISAN SKOPANIE - OKS MOKRZYSZÓW 1-0 (0-0)
BRAMKA: Obara (88).
Wszystko wskazuje na to, że w Mokrzyszowie zostanie Kamil Lipiec. Po urlopie pojawił się także Jakub Uznański. - Pomału kadra się krystalizuje. Chciałbym pozyskać jeszcze po jednym zawodniku do obrony i pomocy - stwierdził opiekun tarnobrzeżan, Michał Szymczak. - Pomimo przegranej jestem zadowolony, bo przez cały mecz mieliśmy przewagę. Widać symptomy poprawy w naszej grze - dodał.

COSMOS NOWOTANIEC - NAFTA JEDLICZE 1-0 (0-0)
BRAMKA: Szatkowski.
- Współpraca poszczególnych formacji wyglądała już lepiej, szczególnie w I połowie. Z tego jestem zadowolony - powiedział Szymon Gołda trener Cosmosu. Sporym wzmocnieniem jego zespołu będzie bramkarz Mateusz Krawczyk pozyskany z Partyzanta Targowiska. Bardzo blisko gry w Nowotańcu są także Damian Honkisz i Paweł Sobota (obaj Karpaty krosno). Testom jeszcze poddany zostanie napastnik Bukowianki Mateusz Femin.

WISŁOK STRZYŻÓW - BŁĘKITNI ROPCZYCE 0-2 (0-0)

BRAMKI: Pasik 2.
Ponownie w Wisłoku zagrali zawodnicy rezerw Resovii Piotr Codello i Radosław Adamski. - Prowadzone są rozmowy z Resovią i nie wiem jak się sprawa potoczy. Mam jednak nadzieję, że obaj u nas zostaną - powiedział Szymon Grabowski, trener strzyżowian. Po wtorkowym sparingu opiekun Wisłoka zadecyduje natomiast o przyszłości Konrada Szeli, który ostatnio grał w Wisłoce Dębica. - Jest szansa, że wtedy pojawi się jeszcze ktoś nowy - informuje opiekun Wisłoka.

STAL NOWA DĘBA - STRZELEC DĄBROWICA 1-0 (0-0)
BRAMKA: Sz. Serafin.
Stal zagrała bez kilku podstawowych zawodników i z przymusu w ataku zagrał nominalny obrońca Andrzej Dudziak. - Stworzyliśmy sobie sporo sytuacji, ale zabrakło skuteczności. Szukam jeszcze napastnika, bo są braki w tej formacji - powiedział Daniel Młynarczyk, trener Stali. W Nowej Dębie nie zobaczymy wychowanka Wilgi Widełka Dawida Płocha (rocznik 94, ostatnio Stal Rzeszów), którego pozyskaniem zainteresowany jest Sokół Kolbuszowa Dolna.

WOLANIA WOLA RZĘDZIŃSKA- RZEMIEŚLNIK PILZNO 6-2 (1-2)
BRAMKI DLA RZEMIEŚLNIKA: Zołotar, Drozdowicz.
Rzemieślnik Pilzno prowadzi rozmowy na temat pozyskania z Kolbuszowianki obrońcy/pomocnika Łukasza Gorzelanego. W zespole Romana Gruszeckiego zadebiutował Patryk Pietraszewski (junior młodszy). Rzemieślnik powoli zamyka kadrę, ale rozgląda się jeszcze za młodzieżowcem.

KOLBUSZOWIANKA - STRUG TYCZYN 0-2 (0-1)
BRAMKI: Kucharzyk, Łodej.
Kolbuszowianka jest zainteresowana pozyskaniem Dawida Dziekana (Stal Mielec). W "Kolbie" nadal sprawdzany jest Mariusz Leś (ostatnio Herman Hermanowa). W ekipie Macieja Bilińskiego raczej nie zobaczymy natomiast obserwowanego wcześniej Dawida Gwazdacza (Strug Tyczyn).

JEDNOŚĆ NIECHOBRZ - MKS KAŃCZUGA 2-2 (1-1, 1-1, 0-0)
BRAMKI: Gorzelany, Górecki - Grzebyk, Cieleń.
Jedność nie sprawdzała żadnego nowego zawodnika i do tej pory żaden gracz nie informował o swoim odejściu. Klub z Niechobrza jest blisko porozumienia z Izolatorem w sprawie pozyskania na stałe trójki młodzieżowców: Michała Worosza, Konrada Wrony i Pawła Barczaka.

PRZEŁĘCZ PPMD DUKLA - KOTWICA KORCZYNA 3-1 (2-0)
BRAMKI DLA PRZEŁĘCZY: Zapotoka, Moszczyński, Pęcak.
W Przełęczy sprawdzony był 26-letni napastnik Tomas Zapotoka (Partyzant Bardejów). - Będę się mu jeszcze przeglądał - mówi Sławomir Walczak, trener Przełęczy. Dukla pozyskała już innego Słowaka obrońcę Daniela Jurcia (ostatnio Drustav Svidnik). W sparingu zagrał też Kamil Pęcak (wychowanek Przełęczy, ostatnio Karpaty Krosno), który najpewniej wzmocni IV-ligowca. Przełęcz dogadała się także z 23-letnim defensywnym pomocnikiem/obrońcą Pawłem Wityńskim (ostatnio Karpaty Krosno). - Wiek juniora skończyło 6 ciekawych zawodników i więcej wzmocnień nie planujemy - dodał Walczak. Póki co nikt nie odchodzi z dukielskiego teamu.

POGOŃ LEŻAJSK - ŁADA BIŁGORAJ 0-2 (0-0)
BRAMKI: Konopka 2
Trener Pogoni Krystian Lebioda sprawdzał czterech zawodników, którzy w przyszłości mają szansę wystąpić w jego zespole. Na testach byli m.in. Bartłomiej Wawrzaszek (Błękit Żołynia) i Kamil Kasprzak (LZS Brzyska Wola).

BŁĘKIT ŻOŁYNIA - POGOŃ LEŻAJSK 1-4 (0-1)
BRAMKI dla Pogoni: Kłak, Bubiłek, Ćwikła, Czarnecki.
Mecz rozegrano w ramach memoriału im. Tadeusza Tkacza w Żołyni. Dwie z czterech bramek dla Pogoni zdobyli juniorzy, których na mecz zabrał trener Krystian Lebioda. Oprócz Grzegorzów Kłaka i Czarneckiego w meczu zagrał trzeci z drużyny juniorów obrońca Bartosz Majder.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie