Resovia szalała na mistrzostwach Polski

luci
Zawody w Dobczycach były bardzo udane dla zawodników Resovii
Zawody w Dobczycach były bardzo udane dla zawodników Resovii Urząd Gminy i Miasta Dobczyce
Trzy brązowe medale przywieźli zawodnicy Resovii z mistrzostw Polski seniorów w łucznictwie rozgrywanych w Dobczycach.

Wszystkie miejsca na podium są dziełem specjalistów od łuków klasycznych.

Ogromnym zaskoczeniem był szczególnie występ Marleny Kocaj. 18-latka z Rzeszowa wywalczyła brąz indywidualnie, choć po kwalifikacjach zajmowała dopiero 22. miejsce. Kocaj w drodze do półfinału wygrała pojedynki m.in. z uczestniczką Igrzysk Olimpijskich z 2012 roku Natalią Leśniak (trzecia w kwalifikacjach) oraz wysoko notowaną Kamilą Napłoszek z Marymontu (6 w kw.). W półfinale niestety uległa Sylwii Zyzańskiej, która później sięgnęła po złoto. Ex aequo z Marleną na 3. miejscu zmagania indywidualne zakończyła pochodząca z Kielnarowej Joanna Rząsa (Łucznik Żywiec).

Nie mniej znaczący sukces odniosła para resoviaków w mikscie. Małgorzata Trojnar i Tomasz Czyż w drodze do półfinału przeszli dwa zespoły Łuczniczego Marymontu, by w pojedynku o finał trafić na kolejną parę z tego klubu. Po zaciętym pojedynku 5:4 wygrał zespół ze stolicy.

Trzeci brąz przypadł drużynie męskiej Resovii. Tomasz i Paweł Czyżowie, Andrzej Wiącek i Kamil Malita) po dwóch wygranych pojedynkach wpadli na Łuczniczy Marymont, z którym ulegli 2:6. Warto dodać, że Marymont wszystkie inne pojedynki wygrywał pewnie 6:0.

Na odnotowanie zasłużyli też: Paweł Czyż (Resovia) – 9. miejsce indywidualnie; Joanna Rząsa (z Kielnarowej, obecnie Łucznik Żywiec) – 3. miejsce w mixt z Patryk Cacak, 3. miejsce na 50 m i 1. miejsce na 30 m, 2. miejsce w drużynie kobiet z Łucznik Żywiec.