Resovia zdobyła medale na mistrzostwach województwa w Stalowej Woli. Trzy razy najwyższe podium

Młodzi lekkoatleci Resovii skutecznie walczyli w Stalowej Woli
Młodzi lekkoatleci Resovii skutecznie walczyli w Stalowej Woli cwksresovia.pl
Dziewięć medali wywalczyli zawodnicy Resovii podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Dzieci (U’14 i U’13), które odbyły się na stadionie MOSiR-u w Stalowej Woli. Dwa razy na podium stawała Zofia Możdżeń (U’13), która wygrała skok w dal i była trzecia w biegu na 100 m.

Dwa brązowe krążki – w skoku w dal i skoku wzwyż - zdobyła w Vanessa Dygdoń (U’14), uzyskując odpowiednio wyniki 4:45 i 1.35.

Medale resoviaków: złote, Zuzanna Pękala – 80 m ppł - U14 - 14.01, Miłosz Olszewski – 1000 m - U13 - 3:36.40, Zofia Możdżeń - w dal U13 - 4.43;

srebrny, Dominik Tittinger - wzwyż – U’14 - 1.25 cm;

brązowe, Vanessa Dygdoń - w dal U’14 - 4.45, Zofia Możdżeń – 100 m – U’13 - 14.07, Nikola Pyrcz – 600 m – U’14 - 1:53.28, Oliwier Dąbek – 600 m – U’14 - 1:53.82, Vanessa Dygdoń - wzwyż – U’14 - 1.35.

W zawodach udział wzięło 27 zawodników trenujących w grupach naborowych resoviackiej sekcji w ramach programu „Lekkoatletyka dla Każdego”. Trenerami w tych grupach są: Klaudia Kowalska - grupa I-IV, Katarzyna Tittinger - grupa V-VI, Grzegorz Złotek - grupa V-VIII.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani