Resoviacy zdobyli kolejne medale w hali Uniwersytetu Rzeszowskiego. Minął drugi dzień HMP U’18 i U’20

Tomasz Paja (z prawej) pewnie sięgnął po brązowy medal
Tomasz Paja (z prawej) pewnie sięgnął po brązowy medal Resovia facebook
Milena Mołdoch w skoku wzwyż (U’18) i Tomasz Paja w biegu na 1500 m (U’20) zdobyli brązowe medale w Halowych Mistrzostwach Polski juniorów, które od piątku trwają w rzeszowskiej hali UCL.

Rekord życiowy (165 cm) teoretycznie predestynował juniorkę młodszą Resovii do medalu, ale wcześniejsze kłopoty zdrowotne obniżyły jej notowania. Jednak podopieczna trenera Michała Tittingera od początku dobrze sobie radziła. Pierwsze cztery wysokości zaliczyła w pierwszych podejściach. Dopiero przy wysokości 165 zaliczyła potknięcie – pokonała poprzeczkę za drugim podejściem.

Próby pokonania wysokości 168 cm okazały się nieudane. Rezultat 165 osiągnęła także Martyna Andrzejczak (Aleksandrów Łódzki), ale zrobiła to dopiero w trzeciej próbie i zajęła miejsce poza podium.

W biegu na 1500 m duet Herzyk-Twardoń szybko uzyskali przewagę, ale pozostałą grupę prowadził Tomasz Paja. Za jego plecami czaił się Jakub Machulec (LKS Pszczyna), przez chwilę wysforował się na 3. miejsce, ale resoviak udanie skontrował, mocniej depnął na finiszu i pewnie zdobył medal. Miejsca 5-6 także zajęli resoviacy.

Na tym samym dystansie w gronie juniorek starszych o walce marzyła Natalia Cygan (KLL Stal Stalowa Wola). Szybko okazało się, że niewiele zwojuje. Bieg był szybki, grupa biegaczek mocno się rozciągnęła, a zawodniczka Stali nie wytrzymała wysokiego tempa. Zajęła 10. miejsce, bijąc na pocieszenie rekord życiowy. Inna rzecz, że z 12 biegaczek w sumie aż 8 mogło się tym pochwalić.

Sporo gratulacji w drugim dniu czempionatu zebrał po biegu na 60 m Marek Zakrzewski. Mistrz Europy U’18 z zeszłego sezonu na szybkiej rzeszowskiej bieżni otarł się o rekord Polski U’20. Wygrał z czasem 6.70. To drugi najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki U’20, słabszy ledwie o 0.02 sekundy od rekordowego czasu Łukasza Chyły.

Za to rekord kraju w biegu na 300 m w gronie juniorów młodszych pobił Jakub Szarapo (MKS-MOS Wrocław). Zrobił to w trzecim biegu eliminacyjnym, uzyskując wynik 34.30. Wrocławianin wymazał z tabel czas 34.38 Tymoteusza Zimnego z 2015 roku.