Resoviaczka po raz pierwszy w karierze mistrzynią Polski. Pięć wysokości zaliczyła w pierwszej próbie

Wiktoria Miąso bardzo pewnie sięgnęła po mistrzostwo Polski na otwartym stadionie pozla
Wiktoria Miąso zdobyła w Suwałkach tytuł mistrzyni Polski w skoku wzwyż. Lekkoatletka Resovii, która rok temu zdobyła srebrny medal, uzyskała w Suwałkach wynik 186 cm.

Wiktoria Miąso była faworytką i nie zawiodła. Swój start rozpoczęła od wysokości 173, z miejsca ją pokonała, złapała wiatr w żagle i kolejne próby także nie sprawiały jej kłopotów. W pierwszych próbach zaliczała kolejno 176, 179, 182. Po zaliczeniu tej ostatniej wysokości była już pewna zdobycia złotego medalu, ponieważ Aneta Rydz (RLTL Optima Radom), która także dotrwała do tej wysokości, zepsuła wszystkie trzy podejścia do niej. Trzecią lokatę zajęła Paulina Wal (KU Politechniki Opolskiej, 176 cm).

Wiktoria postanowiła kontynuować start i podeszła do wysokości 186. Ją także pokonała w pierwszej próbie. To wynik o centymetr gorszy od jej „życiówki”. Na koniec poprzeczka powędrowała 4 cm wyżej. Okazało się, że to jeszcze za dużo dla naszej skoczkini.

W konkursie startowała także Alicja Wysocka. Koleżanka klubowa „Wiki” uzyskała tylko 169 cm i zakończyła konkurs na dziesiątej pozycji.