Resoviak młodzieżowym mistrzem, a stalowiec wicemistrzem Polski. Medalowa szansa na 200 m

Oskar Frej zdobył w Toruniu tytuł najlepszego młodzieżowca pod dachem. Wkrótce czekają go starty na otwartym terenie pzla.pl
Oskar Frej (Resovia) zdobył w 67. Halowych Mistrzostwach Polski złoty medal w U’23 w chodzie na 5 km. W tej samej kategorii wicemistrzem został Kamil Piecuch (LKS Stal Mielec). Seniorskie mistrzostwo kraju wywalczył Łukasz Niedziałek (RK Athletics Warszawa)

Oskar uzyskał czas 23:08.13, co dało mu piąte miejsce w ogólnej klasyfikacji. Pozycję niżej uplasował się Kamil, któremu zmierzono czas 23:29.17.

W eliminacjach na 200 m kobiet Magdalena Niemczyk Tiki Taka Kolbuszowa) wygrała swój bieg i zajęła ogólnie drugie miejsce z czasem 23:41. Justynę Zwolińską (Resovia) sklasyfikowano ogólnie na 5. Pozycji (druga w swoim biegu kwalifikacyjnym, 23:73).

Obie zawodniczki wystąpią oczywiście w finale, który zaplanowano na godzinę 16.47.