Rewelacyjna forma siatkarek Developresu Rzeszów [WIDEO]

Paula Szeremeta i spółka nie dały szans Zawiszy Sulechów.
Paula Szeremeta i spółka nie dały szans Zawiszy Sulechów. Krzysztof Łokaj
Siatkarki Developresu Rzeszów mają w tym sezonie komplet zwycięstw. W sobotę pokonały zdecydowanie Zawiszę Sulechów. Był to rewanż za porażkę w turnieju finałowym o awans do I ligi kobiet.

To nie był łatwy mecz dla gospodyń, ale ich zwycięstwo nie podlegało dyskusji. Rzeszowianki znów brylowały na zagrywce, co w konsekwencji owocowało licznymi wyblokami i skuteczną obroną, a z tego powstawały kontry. Dzięki temu nasz zespół zdobywał punkty seriami i odjeżdżał rywalkom. Zdarzały się też gorsze momenty.

Najbardziej zacięte były dwa pierwsze sety. Pierwszy lepiej rozpoczęły przyjezdne, ale po tym jak serwowały Magda Olszówka i Paula Szeremeta rzeszowianki uciekły na 3 oczka (15:12). Trener Marek Mierzwiński zmienił atakującą i rozgrywającą i sytuacja się odwróciła (17:18). Na krótko, kolejna seria punktów pozwoliła gospodyniom znów objąć prowadzenie 22:20. Nerwowo zrobiło się po chwili kiedy rzeszowianki nie skończyły dwóch piłek setowych (24:24). Atak Szeremety i blok na Ewie Kwiatkowskiej załatwił jednak sprawę.

W drugiej odsłonie rzeszowianki prowadziły 20:17, ale w tym momencie stanęły. Siadło przyjęcie, był problem ze skończeniem ataku. Zawisza odrobiła straty, a set zakończył się autowymi atakami Szeremety i Ewy Śliwińskiej.

"Developreski" pokazały sportową złość w dwóch kolejnych partiach mocno rozbijając rywalki. W obu setach przebieg był bardzo podobny. Pierwsze punkty należały do rywalek, ale potem następował odjazd rzeszowianek, które momentami prowadziły nawet ośmioma punktami. Sulechowianki unikały kompromitacji jedynie dzięki zrywom w końcówkach. Mecz zakończyła atakiem ze środka Katarzyna Warzocha.
DEVELOPRES RZESZÓW - ZAWISZA ROLTEX SULECHÓW 3:1 (26:24, 22:25, 25:21, 25:17)

Developres: K. Filipowicz, Szeremeta, Olszówka, Śliwińska, Nowakowska, Warzocha, P. Filipowicz (libero) oraz Jagodzińska, Szady, Adamska. Trener Wojtowicz.

Zawisza: Wawrzyniak, Kocemba, Wellna, Skiba, Kwiatkowska, Fedorów, Rzepnikowska (libero) oraz Wodrowska, Bury, Banecka. Trener Mierzwiński.

Sędziowali: Stanisław Jacher i Bartłomiej Adamczyk (Kielce). Widzów: 250.