Rio 2016. Kubot i Matkowski poza turniejem

Paweł Hochstim, Rio de Janeiro
Andrzej Szkocki
Łukasz Kubot i Marcin Matkowski przegrali w drugiej rundzie turnieju deblowego na olimpijskich kortach w Rio de Janeiro. Polacy ulegli 3:6, 6:7 Hiszpanom Davidowi Ferrerowi i Roberto Bautiście.

W pierwszym secie rywale przełamali serwis Kubota już w czwartym gemie i choć za chwilę zrewanżowali się tym samym to nie wykorzystali szansy, bo odrobić straty, bo kolejne podanie, tym razem Matkowskiego, wygrali Hiszpanie. Świetnie grał Ferrer, który pokazał, że nieprzypadkowo zalicza się do światowej czołówki.

- Była szansa, by wygrać, bo mecz był wyrównany. Na początku mieliśmy problemy ze swoim podaniem, bo piłki były wolne, a ta nawierzchnia sprzyja Hiszpanom. Najbardziej żal tych straconych szans. Zagrali lepiej, ale przy takim meczu trzeba mieć trochę szczęścia. Trochę zabrakło egzekucji w ważnych momentach - mówił Matkowski.

Drugi set był już inny, obie pary wygrywały gemy przy swoim serwisie, choć Polacy mieli szansę na przełamanie. - W drugim secie graliśmy już dużo lepiej przy własnym serwisie, oni ani razu nie mieli break-pointa, a my mieliśmy dwie szanse na przełamanie Ferrera - dodał Matkowski.

Emocjonujący był tie-break, w którym biało-czerwoni przegrywali już 1:6, ale obronili cztery piłki meczowe. Przy piątej niestety nie dali już rady.

- Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy przyszli na mecz, mieli okazję zobaczyć jednego z najlepszych zawodników ostatniej dekady. Ten turniej deblowy w Rio jest specyficzny, bo dominują tu singliści. Nie mieliśmy tu żadnych oczekiwań, ale mam nadzieję, że przynieśliśmy sporo emocji - mówił Kubot.

Wszystko wskazuje na to, że dla Łukasza Kubota igrzyska jeszcze się nie skończyły, bo najprawdopodobniej zagra w parze z Agnieszką Radwańską w turnieju gry mieszanej. - Mam nadzieję, że się dostaniemy do turnieju. Do wtorku są zapisy i jeszcze czekamy, czy dostaniemy się do drabinki. Wchodzi tylko dwanaście najlepszych par, a cztery dostają dzikie karty. Będzie decydować ranking - wyjaśnił Kubot. Szanse, że polska para dostanie się do turnieju są bardzo duże.

Materiał oryginalny: Rio 2016. Kubot i Matkowski poza turniejem - Dziennik Łódzki