Rio 2016. Rafał Wilk do kolekcji trzech złotych medali dodał srebro

AG
brak
Rafał Wilk po znakomitym finiszu zajął drugie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego w kolarstwie szosowym na rowerze z ręcznym napędem podczas igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Wczoraj były żużlowiec sięgnął po złoto w czasówce.

Najlepsi handbike'owcy na świecie mieli do pokonania 60 km trasę. Tym razem rzeszowianinowi nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed czterech lat w Londynie, gdzie po złoto sięgnął także w wyścigu ze startu wspólnego.

Na trzymającym w napięciu finiszu Wilk przegrał z Niemcem Vico Merkleinem zaledwie o 0,03 sekundy, lecz dokładnie o tyle samo zdołał wyprzedzić Francuza Joela Jeannota.

Drugi z Polaków, Arkadiusz Skrzypiński, podobnie jak w czasówce znów uplasował się na dziesiątym miejscu.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Rio 2016. Rafał Wilk do kolekcji trzech złotych medali dodał srebro - Gazeta Krakowska