NOWINY24
  TO CZYTAJĄ INNI

  Popularne na portalu

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Popularne na portalu

  • Przestępcy seksualni z Podkarpacia. Zdjęcia gwałcicieli i pedofilów z rejestru MS
  • Wypadek na moście w Przemyślu. Samochód prawie spadł do rzeki Wiar
  • W Rzeszowie trwa przedświąteczna spowiedź [DATY, GODZINY]

  Robert Biedroń jest z Podkarpacia. Wychował się w Krośnie

  Robert Biedroń jest z Podkarpacia. Wychował się w Krośnie

  Beata Terczynska

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Robert Biedroń urodził się w Rymanowie.

  Robert Biedroń urodził się w Rymanowie. ©www.robertbiedron.pl

  Urodziłem się w Rymanowie, wychowywałem w Krośnie, a do szkoły średniej chodziłem w Ustrzykach Dolnych - zdradził dziś w TVN 24 Robert Biedroń, nowy poseł, który zasłynął jako sprzeciwiający się uprzedzeniom i wrogości wobec przedstawicieli mniejszości seksualnych.
  Robert Biedroń urodził się w Rymanowie.

  Robert Biedroń urodził się w Rymanowie. ©www.robertbiedron.pl

  Robert Biedroń urodził się 13 kwietnia 1976 r. w Rymanowie.

  - Urodziłem się w Rymanowie, bo w Krośnie sala porodowa była akurat odkaraluszana - tłumaczył w wywiadzie dla Trybuny.

  Biedroń to absolwentem politologii i nauk społecznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Ukończył również Szkołę Liderów Politycznych i Społecznych oraz Szkołę Praw Człowieka przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
  Współpracuje jako konsultant kilkunastu organizacji praw człowieka w Polsce i za granicą. Jest ekspertem unijnym w sprawach antydyskryminacyjnych. Był członkiem Rady Programowo-Konsultacyjnej przy Pełnomocniku Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn.

  Biedroń to pomysłodawca i współzałożyciel Kampanii Przeciw Homofobii. Organizator parad równości. Na swoim facebooku pisze, że od 2009 r. jest prezesem Instytutu Podkarpackiego zajmującego się rozwojem społeczeństwa obywatelskiego na Podkarpaciu.

  Sam przyznaje się do homoseksualizmu. Kiedy zorientował się, że jest "inny"?

  - Wtedy, kiedy wszyscy się orientują, że są tacy sami, czyli chyba już pod koniec szkoły podstawowej. Moi koledzy zaczęli zauważać, że podobają im się dziewczyny, a ja zauważyłem, że podobają mi się koledzy.

  To był dla mnie oczywiście szok, coś strasznego! Największa tajemnica mojego życia, coś tak wstydliwego, okropnego i niezwykle wstrząsającego. Nie wyobrażałem sobie, że mógłbym o tym komukolwiek powiedzieć. To wszystko spotkało mnie w Krośnie - w miasteczku, które ma 50 tys. mieszkańców, gdzie nie do pomyślenia było, że mógłbym spotkać innego geja - tłumaczył Robert Biedroń w wywiadzie dla Trybuny.

  Gazecie zdradza jeszcze, że to właśnie w szkole średniej w Ustrzykach Dolnych zakochał się po raz pierwszy w jednym z kolegów.

  - Jak się szybko okazało, nieszczęśliwie, a odrzucony zostałem brutalnie. To była wielka trauma. Pobiegłem do psychologa. Pani psycholog, kiedy stwierdziłem, że jestem homoseksualistą, powiedziała, że to mi na pewno minie. Bardzo chciałem się wyleczyć! Chodziłem do biblioteki publicznej i przeczesywałem książki. Przeczytałem każdą wzmiankę o homoseksualności. Oczywiście dowiedziałem się, że to jest zboczenie, że można je leczyć itd. I w takim duchu kompletnej nieakceptacji tego, kim jestem, w takiej beznadziei dorastałem - mówi Biedroń.
  .

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (85)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (85) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo