Robert Choma, były prezydent Przemyśla, został prezesem PGE Obrót SA, która ma siedzibę w Rzeszowie. Dotychczas Choma nie miał doświadczenia w pracy w spółkach, ani w branży energetycznej.

- Rada Nadzorcza PGE Obrót S.A. po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na Prezesa Zarządu PGE Obrót S.A. powołała w skład Zarządu Spółki Pana Roberta Chomę, powierzając funkcję prezesa zarządu spółki od dnia 28 stycznia 2019 r. - poinformowała dzisiaj spółka.

Podstawowym przedmiotem działalności PGE Obrót S.A. jest obrót energią elektryczną na obszarze całego kraju. Obsługuje ok. 5 mln odbiorców prywatnych, firm i instytucji.

Robert Choma ma 56 lat, w latach 2002 - 2018, czyli przez cztery kadencje był prezydentem Przemyśla. Wcześniej był dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala w Przemyśla, wiceprezesem Krajowego Urzędu Pracy, dyrektorem biura senatorskiego.

W ubiegłorocznych wyborach samorządowych nie startował. W przeszłości był członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Później związany z lokalnym przemyskim stowarzyszeniem Regia Civitas.

Regia nie wystawiła własnego kandydata w ostatnich wyborach na prezydenta Przemyśla. Jej działacze popierali kandydata PiS, który jednak sromotnie przegrał w drugiej turze z Wojciechem Bakunem (Kukiz'15), obecnym prezydentem miasta.

ZOBACZ TEŻ: Robert Choma nie będzie ponownie ubiegał się o wybór na prezydenta Przemyśla

POPULARNE NA NOWINY24: