MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rodzice z Jeżowego protestują przeciw dzieleniu szkoły

Wojciech Tatara
Rodzice uczniów w Jeżowem zapowiadają kolejne protesty. Chcą, żeby klasy VII i VIII mieściły się w budynku podstawówki.
Rodzice uczniów w Jeżowem zapowiadają kolejne protesty. Chcą, żeby klasy VII i VIII mieściły się w budynku podstawówki. Archiwum Krystyna Gnacek
Około 50 rodziców uczniów szkoły podstawowej w Jeżowem wzięło udział we wczorajszej sesji rady gminy. Są przeciwni podziałowi szkoły.

Chodzi o Publiczną Szkołę Podstawową im. Stanisława Staszica w Jeżowem-Centrum. Obecnie uczęszcza do niej około 200 uczniów, plus 50 w oddziałach przedszkolnych. Władze gminy w Jeżowym postanowiły włączyć tamtejsze gimnazjum do szkoły podstawowej. Pojawił się też pomysł, aby dwie klasy VII i VIII przenieść do budynku, w którym mieści się gimnazjum. Na to stanowczo zareagowali rodzice uczniów i część radnych, twierdząc, że podział szkoły podstawowej będzie niekorzystny dla ich dzieci.

- Szkoła podstawowa niedawno została odremontowana. Ma nowe i funkcjonalne pracownie, które do końca nie były wykorzystywane. Teraz, kiedy dojdą dwie klasy VII i VIII, to budynek spokojnie przyjmie wszystkie dzieci, bez dzielenia szkoły na dwie części. Zresztą, obok szkoły w tym roku ma powstać boisko wielofunkcyjne, a także sala gimnastyczna. Uczniowie w szkole mają wszystko, czego im potrzeba, więc nie rozumiemy, dlaczego wójt na siłę próbuje przeforsować ten absurdalny pomysł - mówi Krystyna Gnacek reprezentująca rodziców Szkoły Podstawowej w Jeżowem.

Mieszkańcy nie godzą się na włączenie gimnazjum, bo widzą w tym zagrożenie dla przyszłości podstawówki.

- Dyrektor będzie mógł wydać zarządzenie o przeniesieniu części klas do budynku gimnazjum, a na to się nie godzimy - mówili rodzice, którzy zebrali około pół tysiąca podpisów przeciw uchwale.

Władze gminy argume-towały, że w nowym budynku gimnazjum starsze dzieci będą miały lepsze warunki.

- Dziwię się skąd ta niechęć do nowej lokalizacji klas starszych. Budynek gimnazjum posiada nowoczesną salę gimnastyczną, jest przygotowany do nauki dzieci starszych i oddzielenia ich od maluchów - argumentuje Kazimierz Bujak, sekretarz gminy.

Ostatecznie, stosunkiem głosów 9 za i 6 przeciw uchwała, przeciw której byli rodzice, weszła w życie. Kuratorium ma 21 dni na zaopiniowanie projektu uchwały.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24