Rosną ceny mieszkań. Nie opłaca się zwlekać z zakupem

Artykuł sponsorowany
Eksperci rynku nieruchomości nie mają wątpliwości, że na obniżkę cen mieszkań na razie nie ma co liczyć. Rosnące ceny materiałów i usług budowlanych przełożyły się już na wzrost kosztów budowy, a finalnie także na ceny mieszkań.

- Fachowcy się cenią. Podobnie wygląda sytuacja z materiałami budowlanymi, które szybko i wyraźnie drożeją. To wszystko przekłada się na ceny mieszkań. Mówiąc krótko, aby wybudować budynek wysokiej jakości, trzeba dzisiaj zapłacić znacznie więcej niż rok, czy dwa lata temu – mówi Bogusław Sobczyk, szef marketingu w firmie DevelopRes.

Z obserwacji specjalistów zajmujących się badaniem rynku nieruchomości wynika, że wzrost cen na razie nie zahamuje. Dlatego osoby, które planują w najbliższym czasie zakup mieszkania, powinny się z tą decyzją pospieszyć. Duże firmy deweloperskie mają w swojej ofercie jeszcze sporo mieszkań już wybudowanych, albo właśnie powstających. Ich ceny z pewnością będą niższe od tych, które zostaną ustalone dla budynków, które dopiero będą budowane. M.in. z tego powodu aktualnie powstające inwestycje cieszą się w mieście dużym zainteresowaniem. Osiedle Bella Dolina, gdzie dobiegła końca budowa dwóch pierwszych bloków, ma już tylko pojedyncze wolne mieszkania. A na ulicy Granicznej, gdzie DevelopRes zaczyna budowę kompleksu Nova Graniczna, z 370 zaplanowanych mieszkań sprzedano już połowę.

- Wolne mieszkania możemy jeszcze zaproponować także na osiedlu Słocina, gdzie realizujemy już budowę kompleksu Paderewskiego Park. Powstaną tu trzy budynki, w których będzie około 220 mieszkań o bardzo zróżnicowanym metrażu – mówi Bogusław Sobczyk.
W blokach powstaną także podziemne garaże wielostanowiskowe i lokale usługowo-handlowe.

Dodaj ogłoszenie