Rowerami na Jasną Górę. Jedyny taki peleton w Polsce

  Rowerami na Jasną Górę. Jedyny taki peleton w Polsce

  mn

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Rowerami na Jasną Górę. Jedyny taki peleton w Polsce
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Blisko 300 osób wyruszy w ten piątek rano (2.08) w kolorowym peletonie z Rzeszowa na Jasną Górę. Będą to uczestnicy 40., najstarszej w Polsce pielgrzymki rowerowej.
  Wśród pielgrzymów mieszkańcy wielu miejscowości; od Sanoka po Kraków. W tym szczególnym peletonie najstarszy cyklista liczył będzie sobie 78 lat i przemierzy szlak z Rzeszowa do Częstochowy po raz 31, najmłodsi mają po 12 lat i pojadą po raz czwarty.

  Po mszy św. w kościele Św. Huberta w Rzeszowie - Miłocinie o godz. 6.30, którą odprawi bp. Edward Białogłowski, pielgrzymi, w tym 91 kobiet, wyruszą do pierwszego etapu o długości 122 km do Wiślicy. Drugi etap, o długości ok. 132 km będzie miał metę Olsztynie. Trzeci, 20 kilometrowy, zakończy pielgrzymkę na Jasnej Górze. Organizatorem pielgrzymki jest Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe NSZZ „Solidarność” w Rzeszowie, a partnerem Województwo Podkarpackie.

  Rowerami na Jasną Górę. Jedyny taki peleton w Polsce


  - Początek naszym pielgrzymkom dał w 1979 r. nieżyjący już Marian Celek, pracownik WSK Rzeszów, który samotnie pokonał dystans z Rzeszowa na Jasną Górę w podziękowaniu za wybór Kardynała Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II.W 1982 pielgrzymki nie było ze względu na stan wojenny. Każdego roku w naszym witamy gronie nowe osoby.

  Chętnych jest więcej niż miejsc. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest ,,Matko przyjmij, nie opuszczaj, prowadź” (JP2) – mówi Ryszard Szyszka, komandor pielgrzymki, który uczestniczył w 32 „wyjazdach”.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo