Rowerem na Jasną Górę

  Rowerem na Jasną Górę

  JK

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Rowerem na Jasną Górę

  ©KRYSTYNA BARANOWSKA

  W sobotę rano, już po raz dziesiąty, wyruszyli na 600-kilometrową trasę uczestnicy Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej z Rzeszowa na Jasną Górę. Mszy św. na jej rozpoczęcie przewodniczył w kościele św. Józefa na Staromieściu bp Edward Białogłowski. W pielgrzymce bierze udział ponad 100-osobowa grupa rowerzystów z całej Polski, m.in. z Bydgoszczy, Wrocławia, Legnicy, Kielc, Lublina, Rzeszowa. Najmłodszy uczestnik ma 11 lat, najstarszy - 67. Trasa będzie wiodła przez Tuchów, Krościenko n/Dunajcem, Ludźmierz, Zakopane, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę w czwartek wczesnym popołudniem.
  Rowerem na Jasną Górę

  ©KRYSTYNA BARANOWSKA

  - Wyprawa ma charakter religijno-turystyczny - podkreśla ks. Mariusz Nowak, organizator i pomysłodawca rowerowego pielgrzymowania. - Codziennie wszyscy kolarze będą uczestniczyć w Eucharystii. Ważnym punktem dnia będzie też Apel Jasnogórski. Cieszy nas to, że pielgrzymuje duża grupa dziewcząt i chłopców, którzy początek wakacji pragną rozpocząć z Maryją.
  W sprawnym pokonywaniu trasy pomaga zaplecze pielgrzymki.
  Kucharz Eugeniusz Szela będzie serwował energetyczne i smaczne posiłki. Piotr Lech będzie na bieżąco naprawiał wszelkie usterki w rowerach, zaś pielęgniarka Anna Skóra będzie czuwać nad zdrowiem pielgrzymów. - Kierowcy na czas, na miejsce i na pewno dowiozą wszystkich i wszystko - zapewnia kierownik transportu, Kazimierz Sołtys. Można będzie też skorzystać z fachowych porad Edwarda Rasały, niestrudzonego rowerowego pielgrzyma i byłego zawodnika.
  Organizatorem pielgrzymki jest Katolicki Klub Sportowy "Alpin", wspomagany przez parafię. św. Jana Chrzciciela w Sokołowie Młp., Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sokołowie Młp. i Zespół Szkół Spożywczych w Rzeszowie.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo