reklama

Różaniec do Granic LISTA KOŚCIOŁÓW Tysiące ludzi z różańcami. Także na Śląsku ZDJĘCIA + WIDEO

JAK, JMZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (7 zdjęć)
Różaniec do granic. Tysiące ludzi odmawia w sobotę różaniec. Kapryśna pogoda nie przeszkadza. - Wszystko ma swoje granice. Państwa mają granice. Wolność nawet ma swoje granice. Tylko miłość nie ma granic. I o miłość zawsze się modlę na moim ukochanym drewnianym różańcu (...) Mam ich sporo - mówi aktor Cezary Pazura na filmiku promującym projekt Różaniec do Granic. Pazura, jak kilku innych popularnych aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy i innych osobistości świata mediów i kultury, został ambasadorem tego wydarzenia.

Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej, które przypada 7 października, i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich na całej długości granicy kraju odbyć się modlitwa „o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata".

TAJEMNICE RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO. NOWENNA POMPEJAŃSKA

Różaniec do granic. W Słubicach modliło się 1500 wiernych

- Modlitwa o pokój. To jest główny cel całego tego przedsięwzięcia, które zostało przygotowane nie przez księży, ale przez ludzi świeckich - mówił Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, abp Stanisław Gądecki, pytany o cel zaplanowanego na dzisiaj wydarzenia „Różaniec do granic”.

ZOBACZ KONIECZNIE
DROGA RÓŻAŃCOWA POWSTAŁA NA SZLAKU W BESKIDACH

"Różaniec do Granic". Górale modlili się też na Kasprowym Wi...

- To na pewno spotkanie - powiedzmy po Światowych Dniach Młodzieży - drugie pod względem wielkości, a na dodatek także w Europie największe spotkanie modlitewne - dodał arcybiskup.

Tysiące ludzi odmawiało różaniec na granicy Polski w górach [GALERIA]

- Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie - podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem „Różańca Do Granic”.

- Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy. Ostatnie wydarzenia w kraju jeszcze wyraźniej uzmysławiają nam, że potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym, prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju. Dlatego chcemy za wstawiennictwem Maryi prosić Go o pomoc - mówi Maciej Bodasiński.

ZOBACZ KONIECZNIE
JAK SIĘ MODLIĆ RÓŻANIEC. CO JEST NAJWAŻNIEJSZE - MÓWI KSIĄDZ MIROSŁAW TOSZA

W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W Polsce są 22 diecezje graniczne, już w 18 z nich, są wyznaczani koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się msza święta i nabożeństwo maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do punktów modlitwy na granicach.

W województwie śląskim również zostały wyznaczone takie miejsca. Na samej Żywiecczyźnie wyznaczonych zostało 10 kościołów stacyjnych, w tym m.in. kościoły pw. Stygmatów Świętego Franciszka z Asyżu w Koszarawie, Świętej Jadwigi Królowej w Przyborwie, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Krzyżowej, Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów w Korbielowie, Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sopotni Wielkiej. Ale modlić się będzie można także w innych miejscowościach, w tym m.in. w Zebrzydowicach (kościół Świętego Józefata Kuncewicza), Turzy Śląskiej (Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej), Pietraszynie (kościół św. Barbary), ale także w kaplicy w Porcie Lotniczym w Katowicach Pyrzowicach.

- Tego dnia potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach. – Chcemy prosić o włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia w swoich diecezjach i parafiach, organizowanie grup na konkretne punkty modlitwy, wszystkich, których serce poruszy się na wieść o tej inicjatywie - dodaje Maciej Bodasiński.

Z okazji całego projektu zostały przygotowane spoty radiowo-telewizyjne. Wystąpili w nich Cezary Pazura, Dominika Figurska, Ewa Ziętek, Jerzy Zelnik, Dariusz Kowalski i Marcin Mroczek, Przemysław Babiarz, Katarzyna Olubińska, Krzysztof Ziemiec, Antek Smykiewicz, Wojciech Modest Amaro i o. Benedykt Pączka, którzy stali się ambasadorami projektu Różaniec do Granic.

Stadion Śląski gotowy! Zobacz zdjęcia wykonane w technice 360 stopni

Wielki test wiary: Czy jesteś dobrym katolikiem? SPRAWDŹ TUTAJ

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK

Program tyDZień: Przegląd wydarzeń woj. śląskiego

Materiał oryginalny: Różaniec do Granic LISTA KOŚCIOŁÓW Tysiące ludzi z różańcami. Także na Śląsku ZDJĘCIA + WIDEO - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 124

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

n
natenczas

"Było razem cymbalistów wielu, ale żaden z nich nie śmiał zagrać przy Jankielu...."

Cymbalista to jednak nie cymbał.

r
rechotnik
W dniu 09.10.2017 o 13:05, Gość napisał:

No i kto tu jest cymbałem ?

No wlasnie !

Tlumaczyl ci jak dziadek krowie na granicy i dalej jestes glupi.

Teraz wszyscy juz wiedza kto jest cymbal tylko ty jeden nie wiesz ze juz wszyscy o tym wiedza.

G
Gość
W dniu 09.10.2017 o 10:00, Gość napisał:

Co kto komu narzuca ,o czym ty pieprzysz ?

Cymbałowi nie powinno się odpowiadać,robię wyjątek wyłącznie dlatego,że forum czytają także ludzie posługujący się mózgami. Narzuca się ludziom wiele, od krzyży w miejscach publicznych i urzędach poczynając. Usiłuje się zaostrzać ustawę aborcyjną,potępia się in vitro. Skutecznie zablokowano dyskusje o eutanazji. Narzucono zakaz handlu w niedziele.

Do wprowadzania katolickich nakazów używa się prawa i organów państwowych. Nie jest to urządzanie ludziom życia wyłącznie na katolicki wzór?

A etaty dla katechetów w szkołach czy dla kapelanów w państwowych urzędach i organach, to nie narzucanie "jedynie słusznej wiary"?

W
WD

...i zapewne jesteś tym, który się modli w swojej izdebce

G
Gość
W dniu 09.10.2017 o 10:46, odrzucony kamien wegielny napisał:

A ksiondz pokropil twojego kompa zebys mogl komentowac ?O wisz teraz o co chodzi ?Ni ma nic za darmo !

PO za tobą wszyscy zdrowi ?

o
odrzucony kamien wegielny
W dniu 09.10.2017 o 10:00, Gość napisał:

Co kto komu narzuca ,o czym ty pieprzysz ?

A ksiondz pokropil twojego kompa zebys mogl komentowac ?

O wisz teraz o co chodzi ?

Ni ma nic za darmo !

G
Gość
W dniu 09.10.2017 o 09:47, rossol napisał:

Ciągle się ośmieszamy a potem dziwimy,że świat nie traktuje nas poważnie. Religie i wierzenia są obecne w życiu wszystkich narodów ale w większości krajów żadna wiara nie usiłuje urządzać życia innym w tak nachalny sposób,jak to się dzieje w naszym kraju.

Co kto komu narzuca ,o czym ty pieprzysz ?

r
rossol

Ciągle się ośmieszamy a potem dziwimy,że świat nie traktuje nas poważnie. Religie i wierzenia są obecne w życiu wszystkich narodów ale w większości krajów żadna wiara nie usiłuje urządzać życia innym w tak nachalny sposób,jak to się dzieje w naszym kraju.

B
Brzeszczot

Tym razem polskojęzyczne komunistyczne niedobitki potraktowały Wielką Modlitwę Różańcową Narodu Polskiego nie jako przejaw dewocji, średniowiecznego zacofania, czy religijnego fanatyzmu, lecz jako przejaw szerzenia i propagowania faszyzmu. Czego to już ta stara dogorywająca esbecja nie wymyśli.

L
Luigi Hudal

Bo dla niego to żadna różnica czy ludźmi steruje jawnie czy za pomocą religii, które stworzył. Teatrzyk związany z wypędzaniem pozornie uwiarygadnia religię. Pozornie. Bo tak naprawdę działa to tak samo jak "zmowa cenowa". Niby jeden traci, a drugi zyskuje. Niby. BO TO TYLKO TAK WYGLĄDA DLA WIDOWNI. Dajecie się zwieść temu co, widzicie, a nie potraficie zaufać Bogu i Jego Słowu, które mówi coś innego.

G
Gość
W dniu 08.10.2017 o 18:24, lim napisał:

Akcję "różaniec bez granic" wsparły finansowo takie spółki skarbu państwa jak :Grupa Energa, Wytwórnia Papierów Wartościowych,Reduta WPW, Przewozy Regionalne.Żałuję,że państwowe spółki nie są tak hojne we wspieraniu dzieci potrzebujących pieniędzy na drogie zabiegi za granicą lub na rehabilitację, lecz zmusza się ich rodziców i znajomych do organizowania żebraczych akcji w społeczeństwie.

B) fake nevs

M
Merbell

To dlaczego diabeł panicznie boi się różańca? Dlaczego wrzeszczy przy egzorcyzmach gdy księża odmawiają różaniec ? Przy modlitwie różańcowej przychodzi Maryja i dlatego diabel tej modlitwy tak się boi . Gadajcie co chcecie o różańcu ale pochodzi on od Boga czy tego chcecie czy nie

l
lim

Akcję "różaniec bez granic" wsparły finansowo takie spółki skarbu państwa jak :Grupa Energa, Wytwórnia Papierów Wartościowych,Reduta WPW, Przewozy Regionalne.

Żałuję,że państwowe spółki nie są tak hojne we wspieraniu dzieci potrzebujących pieniędzy na drogie zabiegi za granicą lub na rehabilitację, lecz zmusza się ich rodziców i znajomych do organizowania żebraczych akcji w społeczeństwie.

r
r

Nie wiem jak w Twoim mieście, ale w moim każdy pies musi mieć medalik. A z tego co wiem wyżej wymienieni przez Ciebie tegoż nie mają w zwyczaju nosić.

e
eee

Od III, a na pewno już od IV wieku n.e. katolicyzm to w 100% cesarstwo rzymskie. Czyli społeczność wywodząca się z poganizmu. Dowody - przejęte mnogie święta (chociażby data 25 grudnia, Saturnalia) i zwyczaje, które są dla religii opartej na Pismach po prostu obrzydliwością.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3