NOWINY
  TO CIĘ ZAINTERESUJE

  Dział sportowy poleca!

  Rozwiń
  Zwiń

  Dział sportowy poleca!

  • Sportowy Rozkład Jazdy
  • Kandydatki do tytułu miss Australian Open
  • Developres poległ w starciu z Busto Arsizio

  Rozmowa z JANem BUDZIASZKiem, perkusistą Skaldów

  Rozmowa z JANem BUDZIASZKiem, perkusistą Skaldów

  JAROMIR KWIATKOWSKI

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Jan Budziaszek podczas koncertu 19 czerwca w Rzeszowie.

  Jan Budziaszek podczas koncertu 19 czerwca w Rzeszowie. ©TADEUSZ POŹNIAK

  Jan Budziaszek podczas koncertu 19 czerwca w Rzeszowie.

  Jan Budziaszek podczas koncertu 19 czerwca w Rzeszowie. ©TADEUSZ POŹNIAK

  - Jest pan pomysłodawcą wielkiego koncertu "Jednego Serca, jednego Ducha", który odbył się 19 czerwca w Rzeszowie. Wiem, że pańskim marzeniem było zarejestrowanie go na płycie. To się udało, choć nie bez trudności

  - Od 20 lat marzyłem o tym, by zagrać koncert, podczas którego kilkanaście tysięcy ludzi zaśpiewa najpiękniejsze utwory muzyki chrześcijańskiej przy akompaniamencie najlepszego zespołu, jaki można sobie wyobrazić. Udało się zorganizować filharmoników rzeszowskich, 100-osobowy chór studencki i najlepszą sekcję rytmiczną, jeżeli chodzi o muzykę chrześcijańską, czyli grupę New Life M.
  Technika trochę z nas zakpiła, bo podczas koncertu niektóre mikrofony wzbudzały się, a inne w ogóle nie działały. Na szczęście, realizatorom płyty udało się z tego chaosu dźwiękowego wydobyć naprawdę piękne brzmienia.
  W życiu nagrałem ok. 50 płyt. W różnych układach, nie tylko ze Skaldami. Śmiało jednak mogę powiedzieć, że ta płyta to uwieńczenie mojego życia. Wcześniej powtarzałem, że jeżeli uda mi się doprowadzić do takiego koncertu i jego zarejestrowania na płycie, to będę mógł powiedzieć Panu Bogu, iż teraz może mnie śmiało zabierać z tego świata. Zarówno ja, jak i pozostali muzycy zagrali od 19 czerwca wiele koncertów. Ale nikomu z nas nie udało się powtórzyć takiego przeżycia emocjonalnego, jakiego doświadczyliśmy w Rzeszowie.

  - Rzeczywiście, ponieważ znam już te nagrania, mogę potwierdzić, że płyta zawiera nieprawdopodobny ładunek dobrej energii.

  - Dobry koncert to suma uczuć wszystkich uczestników. Naprawdę, ten, który występuje na scenie, nie jest najważniejszy. Artyści są tylko od "zapalania". Najważniejszy jest ten człowiek, który przynosi w swoim sercu najwięcej uczucia. Nawet taki, który stoi gdzieś daleko, w ostatnim rzędzie.
  Na wielu zgromadzeniach religijnych nie ma takiego zaangażowania ludzi, jak na tym koncercie. W żadnym, nawet najlepszym studiu, nie udałoby się uzyskać takiej emocji jak tutaj. Chciałbym powiedzieć rzeszowianom: gram już od 40 lat, ale w życiu jeszcze nigdy czegoś podobnego nie przeżyłem.

  - A teraz chce pan osobiście przekazać tę płytę uczestnikom koncertu.

  - Rozmawiałem po koncercie z wieloma ludźmi. Mówiłem: kiedyś, po latach, weźmiecie tę płytę do ręki i będziecie mogli powiedzieć: "to jest moje nagranie". Sądzę, że nie ma takiego człowieka w Rzeszowie, który był na tym koncercie i nie chce mieć tego nagrania. Obecnie kończy się produkcja tej płyty. Odbieram ją w poniedziałek, 22 grudnia, rano, i jadę prosto do Rzeszowa, by zawieźć ją uczestnikom koncertu. Dla nikogo nie zabraknie. Oczywiście, ponieważ produkcja płyty kosztuje, to będzie miała ona swoją cenę (jeszcze nie wiem, jaką), natomiast na pewno będzie o wiele tańsza niż przeciętna płyta w Polsce.

  Jan Budziaszek będzie osobiście rozprowadzał płytę "Jednego Serca, jednego Ducha" w poniedziałek, 22 grudnia, od godz. 14, w księgarni "Salettina" przy parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie (ul. Dąbrowskiego).


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo