reklama

Ruszył proces przeciw abp. Michalikowi. Wierni modlili się na sądowym korytarzu

Norbert ZiętalZaktualizowano 
W czasie rozprawy, przed salą modliła się ok. 20 osobowa grupa wiernych. Kolejne posiedzenie w tej sprawie sąd wyznaczył na 9 kwietnia. Ma się na nim pojawić ks. abp Józef Michalik.
W czasie rozprawy, przed salą modliła się ok. 20 osobowa grupa wiernych. Kolejne posiedzenie w tej sprawie sąd wyznaczył na 9 kwietnia. Ma się na nim pojawić ks. abp Józef Michalik. Norbert Ziętal
Podczas rozprawy przeciwko ks. abp. Józefowi Michalikowi na sądowym korytarzu ok. dwudziestu wiernych odmawiało różaniec. Porządku przed budynkiem pilnowała straż miejska.

Z powództwem cywilnym przeciwko metropolicie przemyskiemu ks. abp. Józefowi Michalikowi wystąpiła feministka z Kielc Małgorzata Marenin. Wcześniej, w sądzie we Wrocławiu, złożyła w tej sprawie prywatny akt oskarżenia z art. 212 kodeksu karnego, czyli o pomówienie. Sąd umorzył tę sprawę.

Dzisiaj przed przemyskim sądem okręgowym ruszył proces cywilny. Na rozprawę stawiła się powódka Marenin. Towarzyszył jej m.in. Jan Hartman, filozof. Nie przyszedł natomiast pozwany ks. abp. Michalik. Reprezentujący go adw. Andrzej Lis tłumaczył, że obecność duchownego była niemożliwa z powodu ważnych obowiązków służbowych.

Chce przeprosin w mediach krajowych

- Domagam się, aby abp Michalik w ogólnopolskich mediach przeprosił środowiska, które pomówił o powstawanie zjawiska pedofilii. Są to feministki i osoby po rozwodzie. Ponadto wnioskuję o zapłatę tysiąca złotych na fundację Centrum Praw Kobiet.

Marenin poczuła się dotknięta słowami abp. Michalika, wypowiedzianymi w październiku 2013 r. w homilii we Wrocławiu, a także wcześniejszymi.

"Wiele się dziś mówi i słusznie o karygodnych nadużyciach dorosłych wobec dzieci. Tego rodzaju zła nie wolno tolerować, ale nikt nie odważy się pytać o przyczyny (...). Nikt nie upomina się za dziećmi cierpiącymi przez brak miłości rozwodzących się rodziców, a to są rany bolesne i długotrwałe. Na naszych oczach następuje promocja nowej ideologii gender." - powiedział abp. Michalik.

Marenin chciałaby, aby duchowny wycofał się z wypowiedzianych słów. Ponadto, aby stwierdził, że rodziny rozbite są takimi samymi rodzinami, jak inne.

Odmawiali różaniec przed sądową salą

- Czy mogłaby pani powiedzieć z jakich konkretnie słów miałby się pozwany wycofać? - dociekał prowadzący rozprawę sędzia Jacek Saramaga.

- Chciałabym, aby wycofał się ze słów na temat tego, że "dzieci w rozbitych rodzinach są zaniedbane, brakuje im miłości, przez to one tej miłości szukają, lgną do księży i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga." W domyśle księdza pedofila. Również chciałabym, aby wycofał się ze słów, że to agresywne feministki przyczyniają się do zjawiska pedofilii, ponieważ promują ideologię gender, która w skrajnych przypadkach nawet promuje zmianę płci - stwierdziła Marenin.

Cytowała słowa wypowiedziane przez duchownego przy innej okazji. Abp. tłumaczył później, że jego wypowiedź została źle zrozumiana.

Adw. Lis zawnioskował o odrzucenie pozwu w całości.

- Jest ono pozbawione podstawy faktycznej i prawnej. Przede wszystkim powódka nie przestawiła żadnych dowodów na potwierdzenie skąd wywodzi swoje roszczenia - argumentował.

Sąd zapytał strony, czy istnieje możliwość zawarcia ugody w tej sprawie. Marenin stwierdziła, że najbardziej zależy jej na przeprosinach i wycofaniu się z wypowiedzianych słów. Nie zgodził się na to pełnomocnik arcybiskupa.

W trakcie procesu, przed salą rozpraw ok. 20-osobowa grupa wiernych odmawiała różaniec w intencji pozwanego arcybiskupa.

- Jesteśmy przekonani, że ks. abp. miał nie tylko prawo, ale i obowiązek przypominać o tym, czym w rozumieniu Chrystusa i Kościoła jest małżeństwo, a także wskazywać współczesne zagrożenia wymierzone przeciwko rodzinie - twierdzi w oświadczeniu kuria metropolitalna w Przemyślu.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 125

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

k
katolik z fary

A ja po obejrzeniu videa odnioslem calkiem inne wrazenie.

Ci ludzie modla sie O UKARANIE Michalika za jego postepowanie z wiernymi.

Prosza Boga aby przez rece prawnikow w Sadzie poskromil zapedy tego uzurpatora Prawa Michalika jakim szafuje na lewo i prawo.

Pan Bog nie rychliwy ale sprawiedliwy i wyslucha modlow mieszkancow Kurii Przemyskiej.

m
marek

stare dewoty modly odprawiają i wlaza bez wazeliny do du.y Michalikowi i calemu klerowi. Widoczna na zdjęciu blad dewota tzn p. Maria zostawila swojego meza bo bral narkotyki i mimo prozb o pomoc została nieugieta Miała kamienne serce ,nie pomogla mu ; Teraz modly odprawia i swieta udaje!

o
od serca maryni
W dniu 21.03.2015 o 13:45, parafianin Serca Jezusoweg napisał:

Jak taki pasterz jak nasz proboszcz ktory urzadza sobie zarty z parafian ujawniajac TAJEMNICE SPOWIEDZI, po tym jak spowiadal ich zony lub odwrotnie gdy spowiadal ich mezow, to ja SRAM na takiego ksiedza !A batem takie PODLE BYDLE, bo to nie jest kaplan !

 

Uważaj, by Ci d..y nie rozerwało.

Masz pokornie klęczeć i wyznawać grzechy a ksiądz spowiednik zdecyduje jak uzyskaną od Ciebie wiedzę spożytkować. Ujawniasz wszystko dobrowolnie,więc nie szalej.
 

p
parafianin Serca Jezusoweg
W dniu 21.03.2015 o 08:52, dionizy napisał:

Nie jest dobrze z Twoja wiarą.Pomawiasz "większość księży" a przecież ich nie znasz. Twoje szatańskie wersety są potwierdzeniem początków opętania. Wykorzystaj okres postu na szczerą rozmowę przy konfesjonale. Ona powinna Cię umocnić w wierze. Pamiętaj,że kto uderza w pasterza,chce doprowadzić do rozpadu stada.

Jak taki pasterz jak nasz proboszcz ktory urzadza sobie zarty z parafian ujawniajac TAJEMNICE SPOWIEDZI, po tym jak spowiadal ich zony lub odwrotnie gdy spowiadal ich mezow, to ja SRAM na takiego ksiedza !

A batem takie PODLE BYDLE, bo to nie jest kaplan !

d
dionizy
W dniu 20.03.2015 o 22:02, Gość napisał:

lecz sie bo opetal cie diabel proznosci ,jak zreszta wiekszosc ksiezy ,twa dusza jest zagrozona,a pieklo ktore wylazi z ciebie zagraza kosciolowi i jego bytowi na tej swietej ziemi ..idz precz szatanie

Nie jest dobrze z Twoja wiarą.Pomawiasz "większość księży" a przecież ich nie znasz. Twoje szatańskie wersety są potwierdzeniem początków opętania. Wykorzystaj okres postu na szczerą rozmowę przy konfesjonale. Ona powinna Cię umocnić w wierze. Pamiętaj,że kto uderza w pasterza,chce doprowadzić do rozpadu stada.

G
Gość
W dniu 20.03.2015 o 17:43, dionizy napisał:

Czytaj,obserwuj,podziwiaj postawę księdza,który tak mocno umiłował dzieci,że całą winę wziął na siebie aby im oszczędzić pomówień. Ten skromny sługa boży woli siedzieć w więzieniu,niż dopuścić do trwania w nieskończoność procesu dającego mediom pożywkę do ataków na Kościół a dzieciom traumatyczne doświadczenia.

lecz sie bo opetal cie diabel proznosci ,jak zreszta wiekszosc ksiezy ,twa dusza jest zagrozona,a pieklo ktore wylazi z ciebie zagraza kosciolowi i jego bytowi na tej swietej ziemi ..idz precz szatanie

d
dionizy
W dniu 20.03.2015 o 11:43, katolik z fary napisał:

Brzeszczot ?Czyzbym sie mylil ?

kto to jest "brzeszczot"?

Czy to ktoś związany z Kościołem?

k
katolik z fary
W dniu 20.03.2015 o 11:05, dionizy napisał:

Sam widzisz,że ja przynajmniej mam na czym beret nosić,Ciebie natura tej możliwości pozbawiła. Narząd myślenia umiejscowiła poniżej brzucha i tak to masz.Kościół jest opoką,która przetrwa wszelkie nagonki na jego pasterzy. Lud odkupiony jest w stanie obronić wiarę i nie dopuści do pomawiania kapłanów o czyny zabronione. Nikt też nie pozbawi duchownych uczucia ojcowskiej miłości do dzieci skrzywdzonych kłótniami rodziców. Jak powiedział Jego Ekscelencja arcybiskup Michalik,dziecko zaniedbywane uczuciowo w domach rodzinnych, zawsze może liczyć na miłość księży.  

Brzeszczot ?

Czyzbym sie mylil ?

d
dionizy
W dniu 20.03.2015 o 10:21, Super Gość napisał:

Dionizy zdejmij już beret, albo kup większy bo ten moher który teraz nosisz ciśnie cię w dekiel i odcina dopływ krwi do mózgu :o  Więc trollu paskudny jeśli chcesz zachować jego resztki to odejdź od komputerka i goń do sklepu! :P

 

Sam widzisz,że ja przynajmniej mam na czym beret nosić,Ciebie natura tej możliwości pozbawiła. Narząd myślenia umiejscowiła poniżej brzucha i tak to masz.

Kościół jest opoką,która przetrwa wszelkie nagonki na jego pasterzy. Lud odkupiony jest w stanie obronić wiarę i nie dopuści do pomawiania kapłanów o czyny zabronione. Nikt też nie pozbawi duchownych uczucia ojcowskiej miłości do dzieci skrzywdzonych kłótniami rodziców. Jak powiedział Jego Ekscelencja arcybiskup Michalik,dziecko zaniedbywane uczuciowo w domach rodzinnych, zawsze może liczyć na miłość księży. 
 

S
Super Gość

Dionizy zdejmij już beret, albo kup większy bo ten moher który teraz nosisz ciśnie cię w dekiel i odcina dopływ krwi do mózgu :o  Więc trollu paskudny jeśli chcesz zachować jego resztki to odejdź od komputerka i goń do sklepu! :P

d
dionizy
W dniu 19.03.2015 o 21:40, Gość napisał:

wlasnie te zdjecia lgnacych do dobrodzieja dzieci sa dowodem w sprawie ,a te skapo ubrane dzieci musialy na nich dobrze dzialac , co do szczescia to chyba dotyczy to tylko tych dwoch katabasow a nie dzieci i maja szczescie ze uciekli z tego kraju....bluznierco

 

bluźnierco....?....pewnie nawet nie wiesz,co ten termin oznacza.

Zdjęcia w sprawie występują. Ale ich interpretacja podlega sądowi a nie kibicom z dala. Przytulanie się dziecka do kapłana jest dowodem wielkiej ufności i szacunku dla przewodnika duchowego. Radość dzieci,widoczna na fotografiach świadczy o szczególnej więzi między sługą bożym a owczarnią,której on służy. Media napompowały temat,wszystko w rękach Boga i odpowiedzialności sądów.
 

G
Gość
W dniu 12.03.2015 o 21:17, ll napisał:

Wywalić tą sekte katolicką do Watykanu, bo bałamucą nasze dzieci. Skończyć z tym syfem zanim wydupczą nas wszystkich!

oni juz dawno wszystkicz WYDUPCZYLI

G
Gość
W dniu 18.03.2015 o 20:35, dionizy napisał:

Nic nowego,nieznanego nie napisałeś. Słudzy szatana zawsze wyzywali ludzi,którzy stoją na gruncie wiary i nie wahają się bronić Kościoła i wartości chrześcijańskich. Analizuj zdjęcia a dojrzysz w nich usmiechnięte,zadowolone dzieci i szczęśliwych kapłanów. Pewnie nie wiesz,że Dominikana to ciepły kraj a mieszkańcy chodzą tam skąpo poubierani. Dotyczy to także księży. 

wlasnie te zdjecia lgnacych do dobrodzieja dzieci sa dowodem w sprawie ,a te skapo ubrane dzieci musialy na nich dobrze dzialac , co do szczescia to chyba dotyczy to tylko tych dwoch katabasow a nie dzieci i maja szczescie ze uciekli z tego kraju....bluznierco

d
dionizy
W dniu 18.03.2015 o 18:56, Gość napisał:

ty jestes jednak zdrowo jebniety,twoi parafianie z Kra....musza ci grzecznie  podsylac dzieciatka  do poslugi ,oby nie tak jak twojemu funflowi  biskupowi W....i Wojtkowi G....dwaj zdrowi ale z tysiacami zdjec pedofilskich.Odwzajemniali sobie milosc ....hahaha

 

Nic nowego,nieznanego nie napisałeś. Słudzy szatana zawsze wyzywali ludzi,którzy stoją na gruncie wiary i nie wahają się bronić Kościoła i wartości chrześcijańskich. Analizuj zdjęcia a dojrzysz w nich usmiechnięte,zadowolone dzieci i szczęśliwych kapłanów. Pewnie nie wiesz,że Dominikana to ciepły kraj a mieszkańcy chodzą tam skąpo poubierani. Dotyczy to także księży.
 

G
Gość
W dniu 18.03.2015 o 13:54, dionizy napisał:

Masz rację, w Dominikanie dzieci od duchownych otrzymywały dużo ciepła i uczucia,którego brakowało im w domach rodzinnych. Znasz przypadek choćby jeden,że ksiądz stosował wobec dzieci jakąś przemoc? One odwzajemniały uczucia miłości i chętnie poddawały się procesom pogłębiającym wiarę. Aferę wywołały media wrogie Kościołowi ze szkodą dla wplątanych w rozróbę dzieci. 

ty jestes jednak zdrowo jebniety,twoi parafianie z Kra....musza ci grzecznie  podsylac dzieciatka  do poslugi ,oby nie tak jak twojemu funflowi  biskupowi W....i Wojtkowi G....dwaj zdrowi ale z tysiacami zdjec pedofilskich.Odwzajemniali sobie milosc ....hahaha

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3