Ruszyły prace w parku i przy strumieniu

Zdzisław Surowaniec
Już widać zarys amfiteatru na placu za kinem Ballada.
Już widać zarys amfiteatru na placu za kinem Ballada. Zdzisław Surowaniec
W Stalowej Woli powstaną w tym roku nowe miejsca do wypoczynku.

Po zimie wznowione zostały prace przy budowie nowoczesnego placu zabaw dla dzieci pod nazwą "Park 24" na tyłach kina Ballada w Stalowej Woli. Już widać zarys ścieżek i amfiteatru.

Letnie kino

Miasto przeznaczy na przebudowę placu około 3 mln zł. Reszta środków będzie pochodzić z dotacji unijnej w ramach rewitalizacji zabytkowego Śródmieścia, gdzie są bloki w stylu art deco i socrealistycznym.

W parku powstanie letnie kino, amfiteatr, piaskownica, w której dzieci dokonywałyby odkryć archeologicznych. Na chodnikach mają być odciśnięte liście różnych gatunków drzew. Zaplanowano budowę kwiatowego zegara, aby móc obserwować procesy zachodzące w przyrodzie, miejsce do gry w kule oraz siłownie dla seniora. Także kino letnie.

Sztuczny strumień

Po zimowym uśpieniu, na placu zrobiło się gwarno. Ekipy budowlane pracują na pełnym gazie. To inwestycja wspierana przez Unię, więc nie może być mowy o poślizgu. Żeby powstał park usunięto kilkadziesiąt starych drzew, ponad półwiekowych. Niektóre z nich wyrosły tak bardzo, że nie wytrzymały powiewów wiatrów i chyliły się, grożąc upadkiem.

Część mieszkańców okolicznych bloków ze zgrozą przyjęła fakt wycinki i protestowała. Władze miasta ustąpiły tylko w przypadku kilku starych drzew, które trzymają się mocno, reszta poszła pod topór. Podobnie padło pół setki drzew w parku przy szkole muzycznej, gdzie powstanie parking. To miejsce jest także w programie rewitalizacji.

Za dwa tygodnie gotowy ma być sztuczny strumień, jaki biegnie przez park przy szkole muzycznej. Dobiega końca budowa granitowej podstawy dwóch fontann. Prace mają być zakończone do końca kwietnia. W tym roku mieszkańcy dostaną więc kilka obiektów do rekreacji. Umili to im jubileusz 75-lecia Stalowej Woli.

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie