Rzemieślnik Pilzno pokonał Kolbuszowiankę Kolbuszowa

Sławomir Oskarbski
Rzemieślnik Pilzno (biało-czerwone stroje) okazał się lepszy od Kolbuszowianki.
Rzemieślnik Pilzno (biało-czerwone stroje) okazał się lepszy od Kolbuszowianki. Sławomir Oskarbski
W 13. min. przyjezdni zostali wyprowadzeni z równowagi przez sędziego, który podyktował kontrowersyjny rzut karny.

Od tego momentu już do końca meczu goście mnóstwo energii poświęcali na wyrażaniu swoich pretensji wobec arbitra i kolegów z drużyny.

Miejscowi bardziej skupili się na grze i jeszcze przed przerwą podwyższyli po kolejnym karnym. Mogli strzelić więcej bramek, ale dwóch okazji nie wykorzystał Jakub Szewczyk, Mateusz Kozioł obronił strzał Jacka Mitka, a w zamieszaniu bezpańską piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybił Tomasz Abramowicz.

Goście zrewanżowali się tylko kąśliwym uderzeniem Pawła Pisarczyka, znakomicie obronionym przez Piotra Szarę. Tuż po przerwie Szewczyk wyłożył jak na tacy piłkę Andrzejowi Wójcikowi i ten rozwiał marzenia przyjezdnych o korzystnym wyniku.

Miejscowi wciąż nie pozwalali gościom na zbyt wiele. Szansę na honorowe trafienie miał Stanisław Pruś, Adrian Filipek (strzały których obronił Szara) oraz Łukasz Gorzelany, który z bliska nie trafił w światło bramki.

RZEMIEŚLNIK TAURUS PILZNO - KOLBUSZOWIANKA KOLBUSZOWA 3-0 (2-0)
1-0 Mikulski (13-karny, faul Pastuły na Łapie), 2-0 Mikulski (21-karny, faul Kozioła na Szewczyku), 3-0 Wójcik (47, dośrodkowanie Szewczyka).

RZEMIEŚLNIK: Szara - Hajec, Mikulski, Bartkowski, Lesiak - Wójcik (89. Wojciech Mędrek II), Mitek, Popiela (86. Nalepka), Wojciech Mędrek I (81. Wojdyła) - Łapa, Szewczyk (66. Hajnas).

KOLBUSZOWIANKA: Kozioł - Mazurek, Cieśla, Pastuła, Terlaga (46. Jamróz) - Adranowicz (36. Pruś), Pisarczyk, Abramowicz, Gorzelany (65. Filipek) - Serafin (86. Wróblewski), Krystel.

SĘDZIOWALI Filip Kosak oraz Michał Czubat i Sylwester Rolek (Stalowa Wola). ŻÓŁTE KARTKI: Mikulski, Wojciech Mędrek I, Szewczyk - Kozioł, Pastuła, Pisarczyk, Gorzelany. WIDZÓW 100.