Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rzeszów. Firma Roha nie będzie inwestowała w Dworzysku

Piotr Samolewicz
Piotr Samolewicz
Teren inwestycyjny w Dworzysku.
Teren inwestycyjny w Dworzysku. PNT
Firma Roha Polska sp. z o.o. wycofała się z budowy nowego zakładu w Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów - Dworzysko. To pierwszy tego rodzaju przypadek w historii tej strefy.

Firma w piśmie skierowanym do właściciela Parku, czyli Zarządu Powiatu Rzeszowskiego, poinformowała, iż z powodu globalnej sytuacji ekonomicznej, m.in.: wzrostu kosztów materiałów budowlanych, kosztów zakupu specjalistycznych maszyn i urządzeń jej zarząd podjął decyzję o zaniechaniu inwestycji. Firma zwróciła się z wnioskiem do powiatu rzeszowskiego o odkup zakupionej nieruchomości po cenie zakupu. Chodzi o dwie działki: 0,6057 ha (1 295 817, 30 zł brutto) i 0,5723 ha (1 266 912,30 zł brutto).

Jak informuje nas Waldemar Pijar, koordynator projektu Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów – Dworzysko, Zarząd Powiatu wyraził zgodę na odkup tych dwóch działek (radni powiatowi będę głosować w tej sprawie 24 sierpnia).

– Do końca roku zgodnie z tym, co jest zapisane w akcie notarialnym, odkupimy działki – mówi Waldemar Pijar. – Od momentu odkupienia tych działek przez powiat, mamy w ciągu pół roku nowego inwestora, który kupi je – wyjaśnia W. Pijar. Nasz rozmówca nie zdradza, co to jest za firma. Mówi jedynie, że reprezentuje ona polski kapitał.

Na Dworzysku pozostało jedynie siedem niewielkich działek po 50 arów każda, cztery niedaleko farmy fotowoltaicznej i w pobliżu linii energetycznej 110 kv i trzy w pobliżu torów kolejowych.

– Myślę, że najpóźniej do I kwartału przyszłego roku wszystkie działki będą sprzedane. Mamy sprzedane już 92 proc. terenu – mówi W. Pijar.

Roha Polska Sp. z o.o. jest częścią globalnej grupy Roha produkującej i dystrybuującej syntetyczne i naturalne barwniki i pigmenty dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, kosmetycznego oraz dla rolnictwa.

Firma planowała uruchomić w Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów - Dworzysko 8 linii produkcyjnych oraz zatrudnić 30 pracowników. Roha zamierzała też wybudować centrum badawczo – rozwojowe z laboratorium i zatrudnić kadrę do jego obsługi.
W Parku Naukowo – Technologicznego Rzeszów – Dworzysko udostępniono inwestorom w pełni uzbrojone tereny o powierzchni 83,42 ha. Każda działka posiada pełne uzbrojenie w infrastrukturę techniczną, w tym zapotrzebowanie w energię elektryczną według indywidualnych potrzeb Inwestora. Na terenie Parku została wybudowana farma ogniw fotowoltaicznych, kompleksowa sieć monitoringu, sieć ciepłownicza oraz sieć instalacji odgromowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24