Rzeszów gościł siłaczy z całej Europy. Polska reprezentacja na podium w klasyfikacji drużynowej

Polska reprezentacja pokazała moc i w nagrodę zdobyła miejsce na podium
Polska reprezentacja pokazała moc i w nagrodę zdobyła miejsce na podium Paweł Dubiel
Sportowym i organizacyjnym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Europy w Kettlebell, które przez trzy dni trwały w rzeszowskiej hali UCL. Blisko 50 dobytych medali sprawiło, że polska reprezentacja zajęła miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej

Do stolicy Podkarpacia zjechało około dwustu zawodników i zawodniczek z kilkunastu krajów Starego Kontynentu.
Polska w stolicy Podkarpacia wystawiła do rywalizacji 38 osób. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie - wywalczyli 23 złote, 17 srebrnych i 8 brązowych medali.

- Po raz pierwszy w historii mistrzostw Europy nasza reprezentacja zdobyła także miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej - powiedziała Aneta Przepióra, zawodniczka Kettlebell Rzeszów, która w hali UCL po raz pierwszy w karierze zdobyła tytuł mistrzyni Europy (ma na koncie także na dwa mistrzostwa świata).

Puchar za trzecie miejsce odebrał Andrzej Jodłowski, kapitan reprezentacji, twórca rzeszowskiego klubu, na szyi którego również zawisł złoty medal.

Pierwsze miejsce w „drużynówce” wywalczyła włoska ekipa, a drugie ukraińska. Warto dodać, że połowę medali dla Polski zdobyli zawodnicy Kettlebell Rzeszów (12 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych).

Zawody kosztowały dużo pracy i niemało środków (budżet imprezy wyniósł ok. 200 tys. złotych).

Wszystko przebiegło sprawnie. Doszły do tego sukcesy sportowe zawodników, toteż mamy dużą satysfakcję. W przyszłym roku kolejne imprezy, na których będziemy walczyć o najwyższe pozycje