Rzeszów kupił teren w Głogowie Młp. Dla mieszkańców os. Miłocin [ZDJĘCIA]

Andrzej Plęs
Andrzej Plęs
Krzysztof Kapica
Udostępnij:
Łącznie 54 ary w dwóch działkach przy ul. Huberta kupił Rzeszów, by oddać w użytkowanie mieszkańcom Miłocina. Władze miasta zapowiadają, że powstaną tu tereny rekreacyjne.

Wiosną ub. roku w tym miejscu mieszkańcy osiedla zorganizowali sobie piknik, uczestniczącym w nim przedstawicielom władz miasta zwierzyli się, że właśnie tu marzy im się osiedlowy teren rekreacyjny. Problem w tym, że nie był to teren miejski.

- Spółka Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Głogowie Małopolskim wystawiła działki na sprzedaż, skorzystaliśmy z okazji, że miastu przysługiwało prawo pierwokupu obu działek – kreśli historię zakupu Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA:

Na osiedlu Milocin powstaną nowe tereny zielone miasto już wykupiło grunty.

Na osiedlu Milocin powstaną nowe tereny zielone miasto już w...

Za 54 ary w pełni uzbrojonego terenu miasta z końce grudnia ub. r. zapłaciło 1 mln 245 tys. zł. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców osiedla powstaną tu terenu rekreacyjne. Na mniejszej z działek – park zabaw dla dzieci, większa jest boiskiem piłkarki, ale jego stan wskazuje na to, że czasy świetności ma dawno za sobą. Jakie będzie charakter rekreacyjny tej działki, uzgodnią mieszkańcy osiedla z władzami miasta. Teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, ale w studium uwarunkowań wskazano, że ma to być "przestrzeń zielona".

- Wielokrotnie powtarzałem, że musimy zapewnić w Rzeszowie taki system dostępu do terenów rekreacyjnych na naszych osiedlach, by każdy z nas w ciągu 10 minut spaceru mógł dotrzeć z domu do miejsca, w którym można rekreacyjnie spędzić czas – przypominał prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. – I konsekwentnie tę politykę miasta realizujemy.

Poza tymi, które już istnieją "parki kieszonkowe" powstaną jeszcze tego roku m. in. na os. Baranówka IV, na Pobitnem, przy ul. Sikorskiego i przy ul. Kurpiowskiej. Zaawansowany jest plan zagospodarowania Lisiej Góry. Prezydent zapowiedział pozyskanie przez urząd miasta kolejnych terenów na cele rekreacyjne.

Z obietnicy skorzystało kilkoro obecnych na konferencji mieszkańców osiedla, którzy zasygnalizowali Konradowi Fijołkowi, że chcieliby odzyskać siedzibę miejscowego domu ludowego. Kiedy w styczniu 2019 roku Miłocin stał się częścią Rzeszowa, dom ludowy, ale także właśnie pozyskane przez Rzeszów boisko, pozostały w granicach Głogowa Małopolskiego. O ile kilkadziesiąt arów boiska udało się właśnie kupić, to wykup działki i posadowionego na nim budynku domu ludowego może nie być tak łatwy.

- Jeśli będzie wola po stronie partnera po drugiej stronie, a teraz nasza współpraca lepiej wygląda, to myślę, że to się uda – zdradził prezydent miasta, odnosząc się przy okazji do relacji z władzami gminy Głogów Małopolski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie