Rzeszów mistrzem

tor
TOMASZ RYZNER
Koszykarze rzeszowskiego Startu zostali mistrzem Polski. W finale play-off rzeszowianie ograli obrońcę tytułu Start Wrocław, wygrywając serię 3-1. Ekipa znad Wisłoka powtórzyła wyczyn z 1992 roku, kiedy to równie była najlepsza w kraju.

Po pojedynkach na swoim terenie Cyrul i spółka prowadzili 2-0. Do pełni szczęścia brakowało jednej wygranej we Wrocławiu. W meczu nr 3 rzeszowska obrona miała początkowo wiele luk, co skrzętnie wykorzystali miejscowi. W pewnym momencie rzeszowianie przegrywali nawet 24 punktami. Po dużej przerwie goście zaczęli odrabiać straty, ale ostatecznie przegrali 52:56.
W czwartym meczu rzeszowianie nie pozwolili się już zaskoczyć, grali agresywnym pressingiem i od początku nadawali ton grze. Po "trójce" Jana Cyrula gospodarze przegrywali po 20 minutach 11 punktami. W II połowie rzeszowianie spokojnie kontrolowali wynik i po ostatniej syrenie mogli sobie gratulować.

WROCŁAW - RZESZÓW 56:52 i 53:61

Punkty dla Rzeszowa: Cyrul 24 (1x3) i 20 (1x3), Gorzkowicz 10 i 10, Kaczor 6 i 1, Mamczur 6 i 4, Dąbek 4 i 10, Mytych 4 i 4, Zawada 0 i 12.
Najwięcej dla Wrocławia: Szarek 18 (pierwszy mecz) i Krzyżaniak 14 (drugi mecz).