Rzeszów > Nowy pomysł na stadion

mch
O budowie stadionu na obrzeżach Rzeszowa rozmawia z francuskim inwestorem samorząd Rzeszowa. Złożyło też wniosek o dodatkowe 3 mln euro na przebudowę stadionu Stali.

- Rzeczywiście rozmawiamy z Francuzami. Chcemy ich namówić na budowę stadionu, ale nie na miejscu obecnego, lecz na obrzeżach miasta - potwierdza Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Firma wybudowała dla miasta stadion, a dla siebie m.in. hotel, sklepy, restauracje, z których czerpałaby zyski. Prezydent nie chce jednak zdradzać szczegółów rozmów.

Jeżeli władzom miasta nie uda się nakłonić Francuzów do budowy nowego stadionu to w przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa stadionu Stali. Tak czy inaczej Rzeszów powinien mieć nowy stadion do 2011 roku. Do tej pory otrzymało na ten cel 6 mln euro z pieniędzy unijnych. Teraz złożyło do marszałka wniosek o kolejne 3 mln euro na ten cel.

- Dodatkowe pieniądze pozwoliłyby na budowę, od strony Wisłoka, nowej trybuny z zadaszeniem - wyjaśnia Stanisława Bęben, z Urzędu miasta - Na stadionie zmieściłoby się wtedy ok. 13 tys. osób.

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie