Rzeszów > Radni powołali Muzeum Dobranocek

  Rzeszów > Radni powołali Muzeum Dobranocek

  Bartosz Gubernat

  Nowiny

  Nowiny

  Już nic nie stanie na przeszkodzie otwarciu Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Podczas dzisiejszej sesji rady miasta radni jednogłośnie pozwolili na jego powołanie.
  Teraz można się zabrać za urządzenie jego siedziby.

  Projekt uchwały powołujący muzeum wpisano do obrad tuż przed sesją. Zgodnie z przewidywaniami radni poparli go jednogłośnie. Obecny na sesji Wojciech Jama, który w czwartek przekazał miastu kolekcję maskotek i zabawek, nie krył radości.

  - Cieszę się, że po wielu miesiącach oczekiwania wreszcie udało się doprowadzić tę sprawę do końca. Jestem przekonany, że muzeum będzie atrakcja nie tylko lokalna, ale znaną w całej Polsce, a może nawet i Europie - powiedział W. Jama.

  W imieniu radnych za trud włożony w utworzenie muzeum podziękowała Józefa Winiarska z klubu Rozwój Rzeszowa.

  - To pierwszy raz, kiedy w czasie kadencji naszej rady ktoś ofiarowuje coś miastu, a nie odwrotnie. Tym bardziej dziękujemy panu Jamie za cenną i piękną kolekcję. Jestem przekonana, że muzeum będzie naszą wizytówką - mówiła J. Winiarska.

  Teraz do otwarcia Muzeum Dobranocek pozostał jeszcze tylko remont pomieszczeń w kamienicy Rynek 7. Misie Uszatka, Koralgola i Plastusia pierwsi goście obejrzą prawdopodobnie już w czerwcu.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo