Rzeszów Stolica Innowacji - strefa dobrych inwestycji

Materiał partnera zewnętrznego
Rzeszów Business Park
Rzeszów Business Park
Rzeszów to doskonała destynacja dla innowacyjnych przedsiębiorców, pragnących rozwijać swoje firmy w atrakcyjnym i przyjaznym otoczeniu biznesowym.

Miasto stwarza dogodne warunki do rozwoju gospodarczego stosując ulgi podatkowe oraz miękkie zachęty inwestycyjne. Dostępność atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w granicach administracyjnych Rzeszowa oraz w sąsiadujących z miastem strefach aktywności gospodarczej, systematyczny przyrost nowoczesnych obiektów biurowych klasy A, a przede wszystkim powszechny dostęp do doświadczonej i lojalnej kadry pracowniczej na lokalnym rynku pracy to czynniki, które skutecznie przyciągają nowych inwestorów.

W odpowiedzi na sygnalizowane zapotrzebowanie biznesu, w rzeszowskich szkołach średnich o profilu technicznym tworzone są klasy pod patronatem wiodących przedsiębiorstw w regionie (m.in. Pratt&Whitney, Borg Warner, Heli-One, Linetech czy PKP). Przedsiębiorcy zainteresowani realizacją inwestycji na terenie Rzeszowa mogą liczyć na indywidualną obsługę ze strony merytorycznych pracowników Biura Obsługi Inwestora na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

Dzięki bliskiej współpracy rzeszowskich uczelni z wiodącymi firmami technologicznymi w regionie, do dyspozycji przedsiębiorców pozostaje doskonale wykwalifikowana kadra pracownicza. Rzeszów to miasto młodych i kreatywnych ludzi. Co istotne, jest jednym z nielicznych dużych miast w Polsce, które systematycznie odnotowuje dodatni przyrost naturalny i konsekwentnie powiększa liczbę swoich mieszkańców.

Atrakcyjność inwestycyjną Miasta Rzeszowa potwierdza szereg badań i analiz prestiżowych instytucji finansowych oraz branżowych magazynów gospodarczych. Nieprzerwanie od 2014 roku Rzeszów jest liderem dorocznych rankingów Miast Atrakcyjnych dla Biznesu miesięcznika gospodarczego Forbes w kategorii miast 150-299 tys. mieszkańców. Potencjał Rzeszowa został również dostrzeżony przez prestiżowy brytyjski dziennik Financial Times, który w swoich branżowych raportach fDi Intelligence Polish Cities of the Future wysoko ocenił klimat inwestycyjny miasta, jak również jego kapitał ludzki oraz otwartość dla biznesu. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Narodowy Bank Polski pod koniec 2019 roku, Rzeszów był zdecydowanym liderem w Polsce pod względem liczby firm deweloperskich aktywnych na lokalnym rynku nieruchomości.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z pracownikami Biura Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Rzeszowa, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat warunków inwestowania w Rzeszowie.

Biuro Obsługi Inwestora
Urząd Miasta Rzeszowa
ul. 3 Maja 7
35-030 Rzeszów
tel. 17 875 47 43 e-mail: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie