Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rzeszowianie to zapaleni kibice piłkarscy

PAP/ Wojciech Huk
System monitorowania przepływów wody w rzeszowskich wodociągach powstał m.in. w celu wczesnego wykrywania awarii. Z obserwacji systemu w czasie piłkarskiego mundialu, który odbywał się w Katarze widać również, że rzeszowianie są zapalonymi kibicami.

Na czas meczów mieszkańcy Rzeszowa rezygnowali z normalnego trybu życia na rzecz kibicowania!

Jak poinformował PAP Artur Gernard z kancelarii prezydenta Rzeszowa, analizując monitoring zużycia wody, który stosują rzeszowskie wodociągi, można wysnuć ciekawe wnioski.

- Okazało się, że czasy, kiedy niemal wszyscy w kraju zasiadali przed telewizorami, żeby oglądać kolarski wyścig pokoju czy sukcesy polskich piłkarzy na mistrzostwach światach, czy olimpiady, nie odeszły tak do końca do lamusa – dodał. W czasie ostatniego mundialu, który odbywał się na przełomie listopada i grudnia w Katarze, gdy grała nasza reprezentacja, nie tylko ruch na ulicach był mniejszy. Z wykresów przepływów wody w rzeszowskich wodociągach wynika bowiem, że na czas meczów mieszkańcy Rzeszowa rezygnowali z normalnego trybu życia na rzecz kibicowania.

Pierwszy mecz reprezentacja Polski rozegrała z Meksykiem 22 listopada o godzinie 17.

Jak podkreślił kierownik działu sieci w rzeszowskim Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Dariusz Szydełko, o tej godzinie większość rzeszowian zasiadła przed telewizorem.

- Wykresy zużycia wody przez naszych odbiorców świetnie to pokazują. Np. na osiedlu Baranówka w tym dniu od godziny 17 gwałtownie spada zużycie wody. Normalne zużycie waha się w granicach od około 87 m sześc. na godzinę do blisko 125 m sześc. Niemal równo o godzinie 17 zużycie gwałtownie spadło do wartości około 62 m sześc. na godzinę – podał Szydełko.

Taki stan utrzymywał się przez 45 minut, to czas gry pierwszej połowy meczu, po czym gwałtownie wzrósł podczas 15-minutowej przerwy aż do blisko 138 m sześć., by ponownie spaść po 15 minutach, kiedy piłkarze ponownie wyszli na boisko. Zużycie wyniosło wtedy około 62 m sześć.

Jak podkreślił Szydełko, po meczu wszystko wróciło do normy, czyli ok. 125 m sześc. zużycia wody na godzinę.

Podobne dane dotyczące zużycia wody można było zaobserwować w trakcie drugiego meczu Polaków na mundialu z Arabią Saudyjską 26 listopada ub.r. Jak podał kierownik w MPWiK w Rzeszowie, podczas trwania meczu zużycie wody w okolicy ulicy Staroniwskiej spadło do blisko 21 m sześc. na godzinę.

Jesteśmy kibicami, nie tracimy wiary i nadziei pokładanych w naszych piłkarzach

- Podobnie duże spadki zużycia odnotowano oczywiście w całym mieście także w kolejnych meczach Polaków z Argentyną i Francją. To pokazuję, że jesteśmy kibicami, nie tracimy wiary i nadziei pokładanych w naszych piłkarzach. Jest jeszcze jedna ciekawa obserwacja, która wynika z naszych wykresów. Można z nich wywnioskować, że w północnej części Rzeszowa jest więcej kibiców piłkarskich niż w południowej, bo tam zużycie wody spadało o większe wartości – powiedział Szydełko.

System monitorujący przepływy wody w rzeszowskich wodociągach ma bardzo istotne praktyczne znaczenie dla spółki i wszystkich odbiorców. Dzięki niemu można optymalnie sterować wydajnością wodociągów w zależności do zapotrzebowania. Pozwala monitorować przepływy, ciśnienie i inne parametry, co służy optymalizacji kosztów. System daje również możliwości wczesnego wykrywania, diagnozowania i usuwania awarii, co przekłada się na obniżanie kosztów funkcjonowania sieci wodociągowej.

Źródło:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24