Rzeszowianin zdobył na Hawajach wicemistrzostwo świata w triathlonie. Walczył z wysokimi falami, wiatrem i wysoką temperaturą

Lary Zębatka pokazał na Hawajach, że nie tylko znakomicie jeździ na rowerze
Lary Zębatka pokazał na Hawajach, że nie tylko znakomicie jeździ na rowerze Archiwum zawodnika
Lary Zębatka (Tomasz Kubiak) zajął w Kapalua na Hawajach drugie miejsce w zawodach Xterra - World Championship. W kategorii open uplasował się na 20. pozycji. W zawodach startowało około 850 zawodników i zawodniczek z 46 krajów

Zawodnicy mieli do przepłynięcia 1.5 kilometra na morzu, do przejechania na rowerze 32 km i do przebiegnięcia 10.5 kilometra. Rzeszowianin, który trenuje triathlon dopiero od dwóch lat (znany był wcześniej jako kolarz MTB) uzyskał czas 3 godziny, 18 minut, 58 sekund. W swej kategorii wiekowej ustąpił pola jedynie zawodnikowi z Chile.

- Zawody odbyły się bardzo trudnych warunkach - mówi Jolanta Kubiak, mama rzeszowskiego zawodnika. - Był mocny wiatr, a tym samym wysokie fale, które utrudniały pływanie. Temperatura dochodziła do 31 stopni,a wilgotność powietrza była na poziomie 75 procent. Prawie dwieście osób nie dotarło do mety.

Polski dublet w 6. PKO Maratonie Rzeszowskim. Przemysław Dąbrowski nie wygrał trzeci raz z rzędu. Pogoda była dobra, ale dla kibiców