Rzeszowscy narciarze z niepełnosprawnością intelektualną...

    Rzeszowscy narciarze z niepełnosprawnością intelektualną Mistrzami Polski

    EH

    Nowiny

    Aktualizacja:

    Nowiny

    Rzeszowscy narciarze z niepełnosprawnością intelektualną Mistrzami Polski
    W zakończonych w ubiegłym tygodniu Mistrzostwach Polski Sprawnych Razem, reprezentanci Podkarpacia wywalczyli aż 9 medali i kwalifikacje na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych.
    Rzeszowscy narciarze z niepełnosprawnością intelektualną Mistrzami Polski
    W ubiegłym tygodniu zakończyły się dwie ważne imprezy o charakterze ogólnopolskim tj. Mistrzostwa Polski Sprawnych Razem i Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Zakopane 2020.
    Podkarpacie reprezentowali zawodnicy z Zespołu Szkół im. UNICEF, w którym od 2012 roku działa sekcja narciarska ZS SKI TEAM . Jej zawodnicy są równocześnie członkami Międzyszkolnego Klubu Sportowego GBSPORT.
    Ideą działalności sekcji jest zapewnienie całorocznych, wszechstronnych treningów osobom z niepełnosprawnością intelektualną.
    W kończącym się sezonie oprócz zawodów rangi lokalnej i wojewódzkiej, nasi narciarze po raz pierwszy w historii wzięli udział w dwóch edycjach Pucharu Zakopanego, zajmując wysokie miejsca na podium.

    Od 2-4 marca 9 zawodników rywalizowało na stoku Małe Ciche koło Murzasichla w Mistrzostwach Polski Sprawnych Razem. Pierwszy dzień to rywalizacja w konkurencji slalom. W ciężkich warunkach pogodowych i przy padającym deszczu w swoich kategoriach wicemistrzostwo Polski wywalczyła Katarzyna Michno, na 3. stopniu podium stanęła Anna Kubasik i Daria Wróbel a 5 miejsce wywalczyła Justyna Bawoł.
    W kategorii mężczyzn 5. miejsce zajął Mateusz Gwizdak, 7. Mateusz Jagoda, a 9. Jakub Gwizdak.

    Drugi dzień rywalizacji to starty w slalomie gigancie. Przy padającym tym razem śniegu Mistrzem Polski Sprawnych Razem została Katarzyna Michno,3. miejsce zajęła Anna Kubasik, a 4. b]Daria Wróbel.[/b] W kategorii mężczyzn 6 miejsce zajął Mateusz Gwizdak.

    Bezpośrednio po ceremonii wręczenia medali, nasi narciarze udali się na stok Suche koło Poronina aby od 4 do 7 marca brać udział w Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Zakopane 2020.
    Dzięki dobrym startom w czwartkowych eliminacjach slalomu giganta, awansowali do piątkowych finałów w swoich kategoriach.

    Mistrzynią Polski Olimpiad Specjalnych została Daria Wróbel, wicemistrzynią Polski została Anna Kubasik, a Katarzyna Michno zajęła 3. miejsce w swojej grupie. Wśród mężczyzn 3. miejsce zajął Mateusz Gwizdak, a 5. Jakub Gwizdak.

    Wspaniałą informacją, którą otrzymaliśmy na zakończenie Igrzysk było zakwalifikowanie się dwóch naszych zawodniczek na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które odbędą się już w przyszłym roku.

    Reprezentanci Podkarpacia wracają z Podhala z 9 medalami: 2 złotymi, 2 srebrnymi i 5 brązowymi, co jest ogromnym sukcesem zawodników i prowadzących ich trenerów.

    Działalność sekcji możliwa jest dzięki wsparciu Urzędu Miasta Rzeszowa oraz sponsorom: Solvera Gawel Technology, Hydro-Części, Zakład Komunalny Żołynia oaz osobom prywatnym.
    Więcej o działalności sekcji na profilu fb ZS SKI Team.

    Rzeszowscy narciarze z niepełnosprawnością intelektualną Mistrzami Polski

    AKCJA POD PATRONATEM NOWIN    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Polecamy

    Wideo