Rzeszowska klasa A: Wiewiórka dogoniła lidera

nach
Zamykający tabelę grupy II piłkarze Novi Nosówka w pechowych okolicznościach przegrali ze Startem Lubenia. KRYSTYNA BARANOWSKA
Prowadzący w grupie I piłkarze Strzelca Frysztak pauzowali. Wykorzystał to Maxpol Wiewiórka i po wygraniu kolejnego sptkania zrównał się punktami z niemal pewnym od półmetka rozgrywek kandydatem do awansu, Strzelcem.

Grupa I (dębicka)

PASZCZYNIAK PASZCZYNA - KP ROPCZYCE 1-1 (0-1)

0-1 Bal (16), 1-1 Mazur (53-karny).
PASZCZYNIAK: M. Kucharski - G. Wolak, A. Świętoń, Cieśla, Grabski (80. P. Kucharski) - Cyzio (67. Przybyłowski), Świerk (38. Siwula), Depta, Borek (46. Daniel) - Mazur, Ciebień.
ROPCZYCE: T. Raś - Alberski, Kunych, Nogieć, Stachnik - Ciskał, R. Raś, Bal, Rachwał - Książek, Zatorski.
Sędziował Stanisław Wieczerzak (Mielec). Widzów 150.
Był to szybki i zacięty mecz. W 16. minucie zespołową akcję przeprowadzili goście. Wykończeniem zajął się Bal, który płaskim strzałem zmusił do kapitulacji Marcina Kucharskiego. Miejscowi odrobili stratę w 53. minucie. Jeden z obrońców KP nieprzepisowo zatrzymał w obrębie własnego pola karnego piłkarza z Paszczyny, Roberta Mazura. Mielecki arbiter za to zagranie podyktował bez wahania rzut karny. "Jedenastkę" zamienił na gola sam poszkodowany. W końcówce trzej piłkarze Paszczyniaka: Damian Depta, Adam Świętoń i rezerwowy Mateusz Daniel, nie wykorzystali dogodnych okazji do zmiany rezultatu meczu.

Pozostałe wyniki

Atut Podborze Zgórsko - Żyraków 1-2 (0-1) dla Żyrakowa: Chwiej (40), Szymaszek (75);
Bodzos Monis Podgrodzie - Lechia II Sędziszów 1-2 (1-0) Mazurkiewicz (29) - Holli (60), G. Gdowik (85);
Maxpol Wiewiórka - Inter Batista Gnojnica 1-0 (1-0) Stawarz (35-karny);
Nagoszyn - Łęki Górne 1-2 (0-1) Zdziebło (85) - Podraza (10), Kopacz (65);
Pogórze Wielopole Skrzyńskie - Borowiec Straszęcin 1-5 (1-3) Pis (40) - Czerwiec 2 (60, 74), Kutrzuba (10), Gawle (22), Gryg (28);
mecz Błękitni II Ropczyce - Brzeźnica nie odbył się z powodu absencji gości.

Grupa II (rzeszowska)

ELEKTROCIEPŁOWNIA RZESZÓW - WISŁOK STRZYŻÓW 3-0 (1-0)

1-0 Podstawski (42), 2-0 Podstawski (74), 3-0 Kądziołka (85).
EC: Brzychc - Bochnak, Musiał Szeliga, Napiórkowski - Kwarta, Machaj (65. Kądziołka), Popek (70. Nalepa), Podstawski - Pluta (80. Cieplik), Kowalski (77. Janiczek).
WISŁOK: Bober - P. Soja, Szlachta, Fiema (71. Stasiowski), Sobkowicz (75. Leśniak) - Kępa, Paszek, Winiarski, Kawa - M. Soja, Strzępek.
Sędziował Jan Łapa (Łańcut). Żółte kartki: Bochniak, Kowalski - Kawa, Winiarski. Widzów 100.
Od pierwszych minut przeważali miejscowi. grali jednak nieskutecznie. Już do przerwy znakomitych okazji do zdobycia goli nie wykorzystali: Rafał Pluta, Maciej podstawski, Grzegorz Machaj i Robert Kowalski. Podstawski zrehabilitował się na 180 sekund przed antraktem gdy wykorzystał podanie Pluty i pokonał Bobera. Na niemal kwadrans przed końcem ponownie Podstawski strzałem w"długi róg" trafił do siatki gości. Trzecia bramka z kolei to efekt uderzenia w "krótki róg" rezerwowego Dominika Kądziołki. Wisłok oddał tylko jeden celny strzał na bramkę Tomasza Brzychca.

Granit Wysoka Strzyżowska - Zimovit Rzeszów 1-1 (1-0) Szeremeta (30) - Perliński (52);
Jedność Niechobrz - Trzebownisko 2-0 (1-0) Micał (37), Bekierski (74);
Leśna Wólka Podleśna - Bratek Bratkowice 3-2 (2-0) P Koszuliński (8), J. Koszuliński (44), Kłoda (47) - Wojton (55), Sala (80);
Novi Nosówka - Start Lubenia 2-3 (1-0) zacios (33), Stroiński (70) - Drążek 2 (82, 87-karny), Filuś (47);
Strumyk Malawa - Iskra Zgłobień 2-1 (0-1) Cisek (75), Bieda (90) - Szeliga (25);
mecz Inter Zapas 51 Świlcza - Resovia II przełożono na 21 maja.

Grupa III (łańcucka)

ROLBUD BUDY ŁAŃCUCKIE - START BRZÓZA STADNICKA 1-2 (0-1)

0-1 Fergisz (30), 1-1 G. Buszta (50- samobójcza), 1-2 Fergisz (55).
ROLBUD: Woźniak - Socha, Wierzbicki, Wojtyna, Bielówka - Kosowski, Wierzbiński, J. Kita, Pucyło - Pelc, Rupar.
START: W. Filip - Stopyra, G. Buszta, T. Buszta, J. Prais - Fergisz, Mączka, Paul, A. Prais - Urban, Szmuc.
Sędziował Tomasz Zajączkowski (Bratkowice). Widzów 200.
Goście uzyskali prowadzenie w 30. minucie, gdy Fergisz w zamieszaniu pod bramką Woźniaka skierował piłkę do siatki z 5 m. W 50. minucie piłkę z autu wrzucał Tomasz Bielówka przejął ją na głowę Grzegorz Buszta. Niestety tak niefortunnie uderzył, że futbolówka wpadła do bramki Startu. 300 sekund później padło rozstrzygnięcie. Fergisz poradził sobie z kilkoma obrońcami z Bud Łańcuckich. Zdecydował się na strzał z 20 m zmuszając do kapitulacji Woźniaka.

Astra Medynia Głogowska - Stobierna 1-2 (1-0) Sadlik (75) - Leniarski (10), Bal (80);
Błękit Żołynia - Tatyna Dylągówka 1-0 (1-0) Skawiński (10-karny);
Czarni Kraczkowa - Sawa Sonina 0-1 (0-1) Lekki (23);
Palkovia Palikówka - Dąb Kosina 2-1 (2-0) Ożóg 2 (20, 30) - Świętoniowski (60-karny);
Stal Łańcut - Włókniarz Rakszawa 0-2 (0-2) Dudek (9), Bieda (26-karny);
TG Sokół Sokołów Małopolski - Korona Załęże 5-1 (3-1) Brzychczy (8), Nowak 2 (19, 31), Lech 2 (47, 85) - Grudniewicz (41).

Grupa IV (mielecka)

KOLBUSZOWIANKA II - BŁĘKITNI SIEDLANKA 3-2 (2-2)

0-1 D. Krupa (9), 1-1 Golonka (20), 2-1 Szczęch (31), 2-2 Pieniek (43), 3-2 Szczęch (82).
KOLBUSZOWIANKA II: A. Sito - D. Osetek, B. Cieśla (72. W. Książek), Kosiorowski (46. G. Cieśla), M. Osetek (46. Perlicki) - Dudziak, Dziedzic, Tokarz, D. Książek (68. Walat) - Golonka, Szczęch.
START: Felek - Kuś, L. Komaniecki, Ł. Komaniecki, K. Wilk - R. Krupa, G. Wilk (80. Jabłoński), Wąsik - Pieniek, G. Celek.
Sędziował Zbigniew Połczyński (Mielec). Widzów 150.
Był to wyrównany pojedynek. Goście uzyskali prowadzenie po błędzie Bogusława Cieśli. Wybił on piłkę prze siebie a Dariusz Krupa z bliska trafił do bramki miejscowych. Wyrównał Golonka, poprawiając uderzenie Grzegorza Szczęcha. Prowadzenie dla miejscowych uzyskał Szczęch, wykorzystując centrę Dudziaka. Przyjezdni tuż przed przerwą odrobili stratę po strzale Dariusza Pieńka z 35 m (fatalnie interweniował Aleksander Sito). 8 minut przed końcem gry indywidualną akcję przeprowadził Paweł Tokarz. Ograł kilku piłkarzy z Siedlanki i ograł do Szczęcha. Ten ostatni piłkarz strzałem z 17 m ustalił wynik meczu.

Czarni Trześń - Smoczanka Mielec 2-1 (2-1) Ząbek (15), Dąbrowski (31) - Kłaczkowski (20);
Dębiaki - Victoria Czermin 5-0 (3-0) T. Flis 2 (13, 16), T. Hyjek 2 (27, 68), Naprawa (55);
Madras Goleszów - Sokół Malinie 1-1 (1-0) Wszół (40) - Madej (60-karny);
Ostrovia Ostrowy Baranowskie - Sokół Kolbuszowa 2-4 (1-1) Szczęch 2 (33, 76) - M. Mokrzycki 2 (37, 75), Karkut (52), Tytulki (90);
Raniżovia Raniżów - Start Wola Mielecka 1-0 (1-0) Burek (26);
Tuszymka Tuszyma - Złotniczanka Złotniki 0-1 (0-0) Źródło (86).

1. Wola Mielecka 19 43 68-23
2. Malinie 19 40 58-35
3. Kolbuszowianka II 17 35 50-24
4. Kolbuszowa Dolna 19 31 47-36
5. Złotniki 19 30 30-28
6. Ostrowy Tuszowskie 19 29 34-32