Rzeszowska klasa O: Sędzia pod eskortą

mawa, GA
Choć niemal wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia w "okręgówce" już zapadły, to w meczach nie brakuje emocji. Crasnovia wyrwała Jaworowi trzy punkty w kilka ostatnich minut, a ze stadionu w Wiśniowej dębicki sędzia wyjeżdżał pod eskortą policyjną.

GŁOGOVIA - BŁAŻOWIANKA 2-1 (1-0)

1-0 Kulik (20-wolny), 2-0 W. Baran (65-wolny), 2-1 G. Drewniak (86).
GŁOGOVIA: Koryl - Pytel, W. Baran, Dziedzic, Skórski - Pastuła, KULIK, Wróbel (74. Dworak), Osypka - Ciupak, Sroka.
BŁAŻOWIANKA: Socha - G. Chuchla, Ostafiński, Wania, Bober - T. Drewniak, A. Chuchla (85. Marcinek), G. DREWNIAK, Kośmider - Kwaśny (54. Makara), Mijalny.
Sędziował Mariusz Szewczyk (Dębica). Żółte kartki: Osypka - Kośmider, T. Drewniak; czerwone: Osypka (62, druga żółta) - Kuśmider (76, druga żółta). Widzów 150.
Mecz dostarczył dużo emocji tych sportowych, jak i pozasportowych. Uwagę kibiców przykuwał sędzia liniowy, którym była kobieta. W 20. minucie goście się zagapili, przy rzucie wolnym wykonywanym przez Kulika, i ten płaskim strzałem po ziemi pokonał Sochę. W II połowie Błażowianka strzeliła co prawda gola, lecz sędzia uznał, że był spalony. W 65. minucie, znów z rzutu wolnego, ale w lewy dolny róg bramki, trafił Baran. W 70. minucie kolejny raz kibice z Błażowej odpalili świecę dymną, rzucając ją na środek boiska, co spowodowało przerwę w meczu. Kilka minut później potężnie strzelił Kulik, lecz zamiast do bramki, trafił w okno pobliskiego domu, gdzie zbił szybę. W 86. minucie, po solowej akcji i strzale z 20 metrów, Grzegorz Drewniak zdobył honorowego gola.

CRASNOVIA - JAWOR KRZEMIENICA 2-1 (0-1)

0-1 Ogórek (12-głową), 1-1 Wałczyk (89), 2-1 Górak (90+2-głową).
CRASNOVIA: Rzepka - Drapała, Ostrowski, M. Kunysz, GÓRAK - W. Kunysz, Żyła (78. Szczepański), Pasternak, Górny - Komisarz, Kura (46. Wałczyk).
JAWOR: ROGOWSKI - Cwynar, Dobosz, Janicki, Kopiec, Rączka, Ciupak (58. Noworól), Pawełek, Gujda, Ogórek (87. Bąk), Guzek.
Sędziował Eryk Torczyński (Dębica). Żółte kartki: Żyła - Cwynar, Janicki. Widzów 300.
W końcówce goście zostali zamknęci na swojej połowie niczym w hokejowym zamku. Jednak bardzo długo wydawało się, że przyjezdni mimo osłabień (np. Chwasta ochraniał w sobotę wizytę prezydenta USA w Krakowie), wywiozą zwycięstwo z Krasnego. W końcu Wałczyk "poprawił" uderzenie Komisarza, a w doliczonym czasie Górak piękną główką sfinalizował centrę Pasternaka z wolnego. Gracze Jaworu, którzy prowadzili po sprytnej główce Ogórka, dużo zawdzięczają bramkarzowi. Rogowski obronił m.in. wolej W. Kunysza z 7 m, a po strzale Wałczyka w 50. minucie w sukurs przyszła mu poprzeczka.

WISŁOK WIŚNIOWA - TEAM PRZECŁAW 1-2 (1-1)

0-1 Bawoł (25), 1-1 I. Dyka (40), 1-2 Kędziera (86).
WISŁOK: Urban - B. Zięba, M. Zięba, Salamon, Godek, Cyran, Mikuszewski, Ł. Dyka (65. Łukasiewicz), I. DYKA (88. Walczak), Szołdra, Śliwa.
TEAM: Stawarz - Drożdżowski, Szerszeń, Dubiel, Kochan, Kędziera, KOPERA, Darłak, Zawora, Bawoł, Torba.
Sędziował Stanisław Wałęga (Dębica). Żółte kartki: Godek, I. Dyka - Torba, Kochan, Kopera; czerwone: Godek (60; druga żółta), Salamon (80; faul bez piłki) - Torba (44; druga żółta). Widzów 200.
Najsprawiedliwszym wynikiem byłby remis, choć optyczną przewagę mieli miejscowi. Kibice Wisłoka po meczu omal nie zlinczowali sędziego, który ich zdaniem za te same przewinienia ostrzej karał graczy miejscowych i był "pierwszoplanową postacią" na boisku. Po meczu pan Wałęga wyjeżdżał ze stadionu pod eskortą policji.

RADOMYŚLANKA - HERMAN HERMANOWA 1-0 (1-0)

1-0 Mydlarz (26).
RADOMYŚLANKA: Wiącek - Kośla, M. Giża, T. Gałat, Adamczak, P. Giża, MYDLARZ, Z. Gałat, Misiura (70. Cholewa), Szydło (60. Drąg), P. Kilian.
HERMAN: S. Żurek - Drozd, Kopiec, Biomba (46. Janik), J. Paśko, Ruszel (46. Głąb), Jaworski, Kyc, T. Prokop, Solecki, Wrona.
Sędziował Łukasz Strzępek (Rzeszów). Żółta kartka: Solecki. Widzów 150.
Przez cały mecz przeważali gospodarze, goście ograniczali się do gry z kontry. W 15. minucie po strzale Wrony Wiącek sparował piłkę na poprzeczkę. Chwilę później, po centrze Szydły i woleju Mydlarza w samo okienko, miejscowi zdobyli zwycięską bramkę. Później jeszcze kilka razy mogli podwyższyć wynik, ale trafiali w "ramki" (Misiura, Z. Gałat).

Pozostałe wyniki

Grodziszczanka - Błękitni Ropczyce 2-3 (1-1) Krajewski (13-karny), Róg (51-samobójcza) - B. Orzech (27), Sulisz (72), S. Orzech (78-głową);
Czarnovia - Chemik Pustków 4-0 (1-0) Drobot (1), Koczot (49), Knych (50-karny, 88-głową);
Dynovia - Zaczernie 1-1 (0-0) M. Pyś (76) - Urbański (69);
Piast Nowa Wieś - Kolejarz Dębica 2-1 (2-0) Róg (17), Machej (26) - Jeż (80).

Ocenia kolejkę

[obrazek6]MAREK ZAWORA (trener Teamu): - Po trzech przegranych meczach zdołaliśmy się podnieść i po ostrym, zaciętym spotkaniu przywieźliśmy trzy punkty z Wiśniowej. Zaczernie zdobyło w Dynowie punkt, który może się okazać bezcenny w końcowym rozrachunku i nie dopatrywałbym się w tym żadnych podtekstów. W innych meczach bez niespodzianek.