Dwa tysiące złotych potrzeba na zakup dziesięciu Kocich Fortów dla rzeszowskiego schroniska dla zwierząt Kundelek. Dzięki nim mają się poprawić warunki życia mieszkających tu czworonogów.

- Koci Fort to miejsce, które zapewnia kotu możliwość ukrycia się, siedzenia na podwyższeniu. A to bardzo ważne, bo są to jedne z podstawowych potrzeb kotów – przekonują organizatorzy zbiórki pieniędzy.

Zapewnienie kotu takich możliwości zmniejsza w znacznym stopniu stres zwierzęcia związany z przebywaniem w nieznanym mu miejscu, wśród obcych ludzi i zwierząt. A jak przekonują w „Kundelku”, stres to cichy zabójca kotów. Działa powoli, ale nieubłaganie.

- Dlatego wszystkie działania, które zmniejszają stres, ratują życie kotom w schroniskach – słyszymy od pracowników schroniska.

Koci Fort został stworzony przez angielską organizację Cats Protection. To niewielka budka, zapewniająca zwierzęciu idealne warunki do życia. Jest łatwa w utrzymaniu czystości. Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt, które zarządza schroniskiem zbiera pieniądze na 10 takich fortów. Potrzeba na nie 2 tysięcy złotych. Szczegóły akcji na stronie www.rsoz.org.


zobacz też: Łabędź zablokował ruch na dawnej obwodnicy Rzeszowa

POPULARNE NA NOWINY24: