Samsung Inkubator to odpowiedzialne podejście
Jak działa taki inkubator? To przestrzeń kreatywna wyposażona w najlepszej jakości sprzęty, którą młodzi start-upowcy mogą wykorzystywać na własne potrzeby. Samsung daje również ogromne wsparcie merytoryczne ekspertów z działu R&D.
W inkubatorze organizowane są również specjalne eventy, a najlepsze projekty mogą liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe.
Rzeszów - nowa stolica startupów w Polsce
Od kiedy w kwietniu 2017 roku, Samsung otworzył tam swój Inkubator, Rzeszów stał się istotnym centrum rozwoju dla wielu innowacji. Według raportu Start-up Poland z 2018 roku znalazł się on w ścisłej czołówce pod względem liczby osób ze środowiska start-upowego.
Do tej pory wsparcie otrzymało w Rzeszowie już 12 start-upów, teraz dołącza do nich kolejnych 5. Nad czym zamierzają pracować?
Matrix Dynamix - start-up, który VR wkłada nam do ręki.
Matrix Dynamix rozwija urządzenie, które pomoże smartfonom stać się kontrolerem w świecie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, ale także wesprze działania związane z grami i innymi nowymi technologiami, takimi jak roboty czy drony.
Ergonomiczna rękawica to nic innego jak stabilizator o idealnej ergonomii uchwytu. New Generation Controller, projekt tworzony przez start-up z Krakowa, pracuje również nad dedykowaną aplikacją z unikalnym interfejsem dla optymalnej wygody użytkowników.
3D Motion Controls - start-up, który kreuje nową rzeczywistość.
To kolejne z przedsięwzięć, które ma za zadanie zwiększyć zastosowanie VR. Grupa innowatorów z Warszawy pracuje nad rozwiązaniem, które pozwoli inżynierom i projektantom w czasie rzeczywistym przenosić ruchy dłoni bezpośrednio na trójwymiarowe obiekty w oprogramowaniu CAD/CAM. Dzięki temu zarówno w pracy z modelami, jak i w prezentacji wyników będzie można pracować bez okularów VR i dodatkowych kamer.
WiredLine- start-up, który chce zrewolucjonizować produkcje.
Pracę nad w pełni zautomatyzowaną linią produkcyjną będzie prowadzić start-up z okolic Rzeszowa.
WiredLine ma zamiar wesprzeć produkcje 4.0, gdzie konieczne jest zrobotyzowane wytwarzanie elementów na podstawie projektów CAD lub wcześniej przygotowanego prototypu urządzenia. Dzięki temu projektowi niskie serie mają szansę stać się równie rentowne, jak produkcja masowa.
LifeHeart - start-up, który pomaga ratować życie.
Start-upy to nie tylko wielkie wynalazki rewolucjonizujące branżę technologiczną, ale również opracowanie metod i narzędzi, które ułatwiają codzienne życie.
Tym razem nad poprawą jakości życia, jak i nad jego bezpieczeństwem, w inkubatorze Samsunga, pracować będzie start-up LifeHeart.
Wielu wyzwaniom służby zdrowia z pewnością może pomóc ekipa pracująca nad integralną opaską ratunkową. Jej głównym zadaniem ma być monitoring podstawowych parametrów życiowych pacjenta na izbie przyjęć w placówce medycznej.
Osnova - start-up, który zrewolucjonizuje modę
Ostatni z nowych start-upów w Inkubatorze Samsunga, Osnova, jako realizator platformy modowej z ciuchami od niezależnych projektantów, doskonale zna wyzwania modowych e-commersów. Dlatego właśnie pracuje nad wirtualną przymierzalnią.
Podane wcześniej przez użytkownika parametry pozwolą na otrzymywanie dobranej oferty przygotowanej specjalnie przez danego projektanta. Po wirtualnej przymiarce klienci będą podejmować bardziej świadomy wybór.
Program Samsung Inkubator ma niewątpliwie duży wpływ na nowoczesne projekty z zakresu cyfryzacji w Polsce. Jako czołowa spółka technologiczna na rynku konsumenckim doskonale zna potrzeby klientów, dzięki czemu jest w stanie ocenić powodzenie rekrutowanych projektów i wspierać te o największym potencjale. Operatorem Samsung Inkubator jest firma HugeTech z Rzeszowa.